Turysci.pl > Europa > Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę
Martyna Pałka
Martyna Pałka 26.05.2022 11:14

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Plaża
Unsplash/Camille Minouflet

Od pewnego czasu dziki coraz częściej pojawiają się w okolicach Rzymu. Władze Włoch starają się reagować, ale coraz większe grupy zwierząt zjawiają się w miejscach, gdzie chętnie przebywają nie tylko miejscowi, ale też turyści. Do niecodziennej sytuacji doszło na jednej z włoskich plaż.

Nad jeziorem w Castel Gandolfo, niedaleko stolicy Włoch, nagle pojawiło się stado dzików. Jeden z nich ugryzł 22-letniego mężczyznę. Nad problemem pracują już włoskie służby.

Włochy: Dziki na plaży niedaleko Rzymu

We Włoszech od dłuższego czasu trwa problem z dzikami, które pojawiają się coraz bliżej miejsc zamieszkiwanych i użytkowanych przez ludzi. Wielokrotnie widziano je w okolicy placu zabaw dla dzieci oraz przejść dla pieszych. Widok stada dzików przechodzącego na drugą stronę drogi nie jest już ogromnym zaskoczeniem.

Zwierzęta te coraz częściej można spotkać także w okolicy wysypisk śmieci i kontenerów, gdzie zapewne szukają one pożywienia. Problem jest niezwykle uciążliwy zwłaszcza w tych miejscach, w których odpady nie są regularnie wywożone. Jedno z pojawień się dzików, które wywołało spore zamieszanie w sieci, miało miejsce na trawniku pod rzymską stacją metra Cipro.

Włochy: Panika na plaży po ataku dzika

To jednak nie koniec problemów, jakie mieszkańcom Rzymu sprawiają te zwierzęta. Do niebezpiecznej sytuacji doszło nad jeziorem Albano w gminie Castel Gandolfo, mieszczącego się niedaleko stolicy Włoch. Nagle na plaży pojawiło się stado dzików, a jeden z nich ugryzł przebywającego tam mężczyznę. 22-latek pochodzi z Divino Amore i przybył nad jezioro wraz z grupą przyjaciół.

Krzyki mężczyzny wywołały ogólną panikę wśród plażowiczów. Całe szczęście na miejscu szybko zjawiły się odpowiednie służby, a 22-latek otrzymał niezbędną pomoc. Według informacji udostępnionych przez portal "Roma Today" stan zaatakowanego mężczyzny nie jest ciężki.

Sytuacja jest o tyle poważna i przerażająca, że we Włoszech coraz bardziej szerzy się choroba afrykańskiego pomoru świń u dzików. W związku z tym władze stolicy i Lacjum planują wdrożyć w życie specjalne procedury ograniczające napływ zwierząt do centrum miasta.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Poznajecie skąd pochodzi pocztówka? Polskie miasto odwiedzają tłumy turystów

  2. Niebywałe wieści z Karpacza, wielu może się zdziwić. Burmistrz wygadał wszystko

  3. Podobnego zdjęcia z Tatr jeszcze nie widzieliśmy. Było widoczne tylko kilka sekund

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: podroze.onet.pl, Roma Today

Tagi: Włochy