Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Rzym wprowadza zakaz pikników w plenerze. Znaleziono martwe zwierzę
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 11.05.2022 09:52

Rzym wprowadza zakaz pikników w plenerze. Znaleziono martwe zwierzę

Wirus w Rzymie
fot. photo5963/canva.com

Turyści wybierający się do Rzymu będą musieli powstrzymać się od pikników w plenerze. W mieście pojawiło się martwe zwierzę zainfekowane afrykańskim pomorem świń. Biesiadowanie w aglomeracji oraz na jej obrzeżach będzie tymczasowo zakazane.

W Rzymie znaleziono martwego dzika zakażonego afrykańskim pomorem świń. Władze rozpoczęły walkę ze zbliżającymi się watahami zwierząt do miasta. Wydano tymczasowy zakaz biesiadowania w plenerze na obrzeżach Rzymu, oraz na terenach parkowych, a także zakaz dokarmiania dzików.

Afrykański pomór świń w Rzymie

Afrykański pomór świń nie jest szkodliwy dla ludzi, człowiek nie może się nim zarazić. Jednak dla świń i dzików, jest śmiertelny. Nieżywe zwierzę znaleziono na północy Rzymu, w rezerwacie Isugherata. Zagrożone są też okolice Watykanu. Władze postanowiły także zagrodzić śmietniki publiczne, aby ograniczyć do nich dostęp dzików. Proszą również, aby każde przejście przez rezerwat, tereny parkowe, czy pola uprawne, zakończyło się dezynfekcją obuwia.

- Według szacunków Coldiretti, stowarzyszenia rolników, w Rzymie i okolicach żyje około 23 000 dzików - czytamy na wp.pl.

Dziki stanowią duży problem w Rzymie i jego okolicach. Nierzadko dochodzi do ataków na ludzi. Mieszkańcy niektórych dzielnic postanowiły nawet utworzyć straż obywatelską przeciwko watahom dzików zbliżającym się do osiedli mieszkalnych - czytamy na wp.pl. Władze chcą wprowadzić plan uboju, aby ograniczyć liczbę zwierząt.

Pierwszy przypadek choroby odnotowano w styczniu tego roku. Martwe zwierzę znaleziono w rejonie Piemontu. Już wtedy władze powołały specjalny organ mający za zadanie walkę i wyeliminowanie choroby na terenie aglomeracji Rzymu.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1. Góry z dzieckiem. Tatrzańskie szlaki dla całej rodziny

2. Policja ostrzega przed oszustami w Bieszczadach. Zachęcają do gry w "trzy kubki"

3. Bieszczady: wzrost cen atrakcji turystycznych

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: wp.pl

Tagi: Rzym