Turysci.pl
Wirus w Rzymie

fot. photo5963/canva.com

Rzym wprowadza zakaz pikników w plenerze. Znaleziono martwe zwierzę

11 Maja 2022

Autor tekstu:

Joanna Wnuk

Udostępnij:

Turyści wybierający się do Rzymu będą musieli powstrzymać się od pikników w plenerze. W mieście pojawiło się martwe zwierzę zainfekowane afrykańskim pomorem świń. Biesiadowanie w aglomeracji oraz na jej obrzeżach będzie tymczasowo zakazane.

W Rzymie znaleziono martwego dzika zakażonego afrykańskim pomorem świń. Władze rozpoczęły walkę ze zbliżającymi się watahami zwierząt do miasta. Wydano tymczasowy zakaz biesiadowania w plenerze na obrzeżach Rzymu, oraz na terenach parkowych, a także zakaz dokarmiania dzików.

Afrykański pomór świń w Rzymie

Afrykański pomór świń nie jest szkodliwy dla ludzi, człowiek nie może się nim zarazić. Jednak dla świń i dzików, jest śmiertelny. Nieżywe zwierzę znaleziono na północy Rzymu, w rezerwacie Isugherata. Zagrożone są też okolice Watykanu. Władze postanowiły także zagrodzić śmietniki publiczne, aby ograniczyć do nich dostęp dzików. Proszą również, aby każde przejście przez rezerwat, tereny parkowe, czy pola uprawne, zakończyło się dezynfekcją obuwia.

bójka w samolocie

Bójka na pokładzie samolotu. Pasażerka wszystko nagrała

CZYTAJ DALEJ

- Według szacunków Coldiretti, stowarzyszenia rolników, w Rzymie i okolicach żyje około 23 000 dzików - czytamy na wp.pl.

Dziki stanowią duży problem w Rzymie i jego okolicach. Nierzadko dochodzi do ataków na ludzi. Mieszkańcy niektórych dzielnic postanowiły nawet utworzyć straż obywatelską przeciwko watahom dzików zbliżającym się do osiedli mieszkalnych - czytamy na wp.pl. Władze chcą wprowadzić plan uboju, aby ograniczyć liczbę zwierząt.

Pierwszy przypadek choroby odnotowano w styczniu tego roku. Martwe zwierzę znaleziono w rejonie Piemontu. Już wtedy władze powołały specjalny organ mający za zadanie walkę i wyeliminowanie choroby na terenie aglomeracji Rzymu.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1. Góry z dzieckiem. Tatrzańskie szlaki dla całej rodziny

2. Policja ostrzega przed oszustami w Bieszczadach. Zachęcają do gry w "trzy kubki"

3. Bieszczady: wzrost cen atrakcji turystycznych

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Niezwykłe miejsca na świecie. Zupełnie jak z innej planety

Slajd 1 z 8

Gejzer Fly, Nevada

To sztuczny gejzer wywołany przez człowieka w 1916 roku. Powstał przypadkiem, kiedy to wykopano odwiert mający na celu nawadnianie pobliskich pól. Przypadkiem dokopano się do wód termalnych. Minerały, które wydobywają się 1,5 metrowego strumienia, stworzyły skałę o wysokości 3,7 metra. Dzięki różnorodnym minerałom i glonom, nabrała niebywale kolorowego charakteru. fot. Science Photo Library/East News źródło: wikipedia.pl


Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: wp.pl

Joanna WnukAutor

Wydawca portalu Turyści.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Etna znowu się przebudziła. Po zboczach spływa lawa

Czytaj więcej >

Europa

Za drinki i przekąskę zapłaciły prawie 3 tysiące. Skandal w Grecji

Czytaj więcej >

Europa

Turyści tłumnie ruszyli do Wenecji po zniesieniu obostrzeń. Władze postanawiają ograniczyć turystykę

Czytaj więcej >

Europa

Dziesiątki martwym delfinów nad Morzem Czarnym. Przyczyną są działania wojenne

Czytaj więcej >

Europa

Austria znosi wszystkie obostrzenia związane z covid

Czytaj więcej >

Europa

Wizzair rozda darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy

Czytaj więcej >