Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Policja ostrzega przed oszustami w Bieszczadach. Zachęcają do gry w "trzy kubki"
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 05.05.2022 21:18

Policja ostrzega przed oszustami w Bieszczadach. Zachęcają do gry w "trzy kubki"

policja
fot. ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

Sezon wypoczynkowy rozpoczął się na dobre. Piękną pogodę wykorzystują nie tylko turyści, ale i oszuści. Tłumnie pojawiający się goście w Bieszczadach muszą uważać na zorganizowane szajki, które naciągają turystów - ostrzega policja.

Jak podaje Onet, podkarpacka policja otrzymała w ostatnim czasie kilka zgłoszeń dotyczących próby wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Zorganizowane grupy zachęcają bieszczadzkich turystów do gry w popularne "trzy kubki". Policja ostrzega, że to nielegalny hazard, a w grze szanse na wygraną ma tylko jedna strona - oszuści.

Oszuści zachęcają do gry w "trzy kubki"

Policja z Leska otrzymała kilka zgłoszeń o oszustach, którzy na deptaku prowadzącym do tamy nad Jeziorem Solińskim, zachęcają turystów do gry w "trzy kubki". Policja podkreśla, że to nielegalny hazard, a oszuści doskonale sobie radzą z turystami, którzy złapali się na przynętę. Gra wydaje się z pozoru banalna, lecz kiedy wygraną ma się już prawie w kieszeni, nagle okazuje się, że tracimy wszystkie pieniądze.

Policji nie udało się złapać przestępców. Działają w kilku małych grupach. Podczas gdy jedni ogrywają turystów z pieniędzy, inni stoją na czatach wypatrując policji - czytamy na podroze.onet.pl. Na szczęście turystom udało się sfotografować oszustów, co z pewnością ułatwi pracę policji.

"Trzy kubki" - na czym polega gra?

Gra wydaje się być banalna i dlatego zachęca turystów. Prowadzący stawia na stole trzy kubki. Pod jednym z nich znajduje się kulka lub moneta. Po przemieszaniu kubków i wpłaceniu kwoty "wejściowej" gracz może wskazać kubek, pod którym znajduje się przedmiot. Oszuści tak prowadzą grę, aby na początku zachęcić gracza wygranymi kolejnymi partiami. Dopiero, kiedy ten zaczyna stawiać większe kwoty, sytuacja się odwraca. Aż w końcu gracz traci wszystkie pieniądze.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1. Orientarium w Łodzi. Nowa atrakcja zachwyca turystów

2. "Polski Dubaj" hitem w sieci. Niewiele osób wie o tym magicznym miejscu

3. Bieszczady: wzrost cen atrakcji turystycznych

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

Źródło: Onet.pl

Tagi: Bieszczady