Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Włochy popularnym kierunkiem wakacyjnym wśród rosyjskich turystów
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 04.05.2022 22:15

Włochy popularnym kierunkiem wakacyjnym wśród rosyjskich turystów

Lotnisko
fot.JoshuaWoroniecki/canva.com

Wygląda na to, że kolejne sankcje nakładane na Rosję w związku z atakiem na Ukrainę, nie zatrzymają rosyjskich turystów przed wakacyjnymi podróżami. Jak podaje popularny, włoski turoperator – Pac Group, to właśnie Włochy staną się hitem na wakacje 2022. Również wśród Rosjan – czytamy na podroze.radiozet.pl.

Włochy od wielu lat są ważną turystyczną destynacją wśród Polaków. Odwiedzamy nie tylko kontynentalne Włochy, ale także słoneczną Sycylię, czy Sardynię. Okazuje się, że w tym roku wiele rezerwacji dokonują także rosyjscy turyści. Jak widać, potrafią oni poradzić sobie z licznymi sankcjami nałożonymi na Rosję, w tym zakaz lotów nad przestrzenią powietrzną wielu krajów Zachodu.

Włochy hitem na wakacje 2022 wśród Rosjan

Portal Russian Travel Digest podaje, że najwięcej obywateli rosyjskich planuje spędzić urlop w najbardziej znanych włoskich miastach jak Rzym, Wenecja, Florencja, czy Werona. Popularnością cieszą się także nadmorskie miejscowości jak Rimini oraz wyspy włoskie.

Jako że również włoska przestrzeń powietrzna jest zamknięta dla rosyjskich samolotów, turoperator oferuje loty a rejsach zagranicznych linii lotniczych z przesiadkami w Belgradzie, Stambule, czy Dubaju – czytamy na podroze.radiozet.pl. Zatem w wakacje 2022 możemy spodziewać się, że spacerując uliczkami Wenecji, czy wygrzewając się na sycylijskiej plaży, język rosyjski będzie tym często spotykanym.

Wygląda na to, że Włochy zarobią w tym roku na rosyjskich turystach. Podobnie zresztą jak Katar, do którego, według portalu Russian Travel Digest, licznie wybierają się Rosjanie. Są jednak destynacje, które mocno odczują spadek rosyjskiej części turystów. Wśród nich straty już odnotowuje Kuba, Tajlandia, czy Egipt.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1. Turkish Airlines zarabiają krocie na przewożeniu rosyjskich turystów

2. Bogaci Rosjanie znowu wybierają wakacje na Malediwach

3. Luksusowe hotele zamieniły się w lombardy dla rosyjskich turystów

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]