Turysci.pl
lotnisko, podróż, turyści

fot.JoshuaWoroniecki/canva.com

Włochy popularnym kierunkiem wakacyjnym wśród rosyjskich turystów

4 Maja 2022

Autor tekstu:

Joanna Wnuk

Udostępnij:

Wygląda na to, że kolejne sankcje nakładane na Rosję w związku z atakiem na Ukrainę, nie zatrzymają rosyjskich turystów przed wakacyjnymi podróżami. Jak podaje popularny, włoski turoperator – Pac Group, to właśnie Włochy staną się hitem na wakacje 2022. Również wśród Rosjan – czytamy na podroze.radiozet.pl.

Włochy od wielu lat są ważną turystyczną destynacją wśród Polaków. Odwiedzamy nie tylko kontynentalne Włochy, ale także słoneczną Sycylię, czy Sardynię. Okazuje się, że w tym roku wiele rezerwacji dokonują także rosyjscy turyści. Jak widać, potrafią oni poradzić sobie z licznymi sankcjami nałożonymi na Rosję, w tym zakaz lotów nad przestrzenią powietrzną wielu krajów Zachodu.

Włochy hitem na wakacje 2022 wśród Rosjan

Portal Russian Travel Digest podaje, że najwięcej obywateli rosyjskich planuje spędzić urlop w najbardziej znanych włoskich miastach jak Rzym, Wenecja, Florencja, czy Werona. Popularnością cieszą się także nadmorskie miejscowości jak Rimini oraz wyspy włoskie.

Jako że również włoska przestrzeń powietrzna jest zamknięta dla rosyjskich samolotów, turoperator oferuje loty a rejsach zagranicznych linii lotniczych z przesiadkami w Belgradzie, Stambule, czy Dubaju – czytamy na podroze.radiozet.pl. Zatem w wakacje 2022 możemy spodziewać się, że spacerując uliczkami Wenecji, czy wygrzewając się na sycylijskiej plaży, język rosyjski będzie tym często spotykanym.

Wygląda na to, że Włochy zarobią w tym roku na rosyjskich turystach. Podobnie zresztą jak Katar, do którego, według portalu Russian Travel Digest, licznie wybierają się Rosjanie. Są jednak destynacje, które mocno odczują spadek rosyjskiej części turystów. Wśród nich straty już odnotowuje Kuba, Tajlandia, czy Egipt.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1. Turkish Airlines zarabiają krocie na przewożeniu rosyjskich turystów

2. Bogaci Rosjanie znowu wybierają wakacje na Malediwach

3. Luksusowe hotele zamieniły się w lombardy dla rosyjskich turystów

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Slajd 1 z 5

Elżbieta Dzikowska

Elżbieta Dzikowska to podróżniczka i dziennikarka, która popularność zyskała dzięki programowi TVP „Pieprz i wanilia”, który prowadziła razem ze swoim partnerem - Tonym Halikiem. Byli oni pierwszymi Polakami, którzy w 1976 r. dotarli do ruin zaginionego miasta Vilcabamba (obecnie Peru), ostatniej stolicy Inków. Wspólnie z partnerem relacjonowała podróże do prawie wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej, Europy, 27 stanów USA, a także: Chin, Australii, Nowej Zelandii, Tajlandii, Indii, Sri Lanki, Rosji, na Tahiti, Hawaje, Galapagos, Wyspę Wielkanocną, do Kenii, Tanzanii, Maroka, Libii, czy Egiptu. Dzikowska ma na swoim koncie już kilkadziesiąt publikacji oraz wystaw sztuki. fot. TRICOLORS/East News


Joanna WnukAutor

Wydawca portalu Turyści.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >