Turysci.pl
śnieg

fot. Wikipedia Commons/ Mathiasrex/ CC BY 2.5/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.5/

Opady śniegu na Mazurach. Pokazali zdjęcia, pokrywa w nocy może przybrać nawet do 10 cm

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na Mazurach doszło dzisiaj do opadów śniegu. Zdjęcia autorstwa pana Cezarego Dałkowskiego pokazał profil Polscy Łowcy Burz na Facebooku. Drugiego dnia majówki niemal w całej Polsce doszło do załamania pogody.

Śnieg w maju nie jest częstym zjawiskiem, jednak na świecie coraz częściej dochodzi do takich anomalii pogodowych. Wcześniej informowaliśmy o trąbie powietrznej, która przeszła nad Polską, teraz profil Polscy Łowcy Burz pokazał zdjęcia ośnieżonych Mazur.

Pokrywa śniegu na Mazurach może wzrosnąć do 10 cm

Profil Polscy Łowcy Burz na Facebooku zajmuje się monitorowaniem aktualnej sytuacji pogodowej w naszym kraju. W dzisiejszym poście możemy przeczytać, że przechodzący obecnie przez Polskę niż przyniósł dynamiczną i zróżnicowaną pogodę.

Jak czytamy, na zachodzie w wielu miejscach pojawiły się lokalne podtopienia spowodowane ulewnym deszczem. Przekroczenie stanów alarmowych na kilku rzekach zanotowano również w Sudetach.

- Obecnie ten sam niż sprowadza nad woj. warmińsko-mazurskie na tyle chłodną masę powietrza, że występują w niej opady śniegu o charakterze ciągłym - czytamy na Facebooku Polscy Łowcy Burz.

Niedźwiedzie podeszły pod hotel. Padły strzały

Niedźwiedzie w słowackich Tatrach podeszły pod hotel. Zostały zastrzelone

CZYTAJ DALEJ

Autor wpisu poinformował również, że do rana wysokość pokrywy śnieżnej może wynieść lokalnie nawet do 10 cm. Taka sytuacja może zdarzyć się w powiatach położonych przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim.

Przypomnijmy, że na Mazurach doszło dzisiaj do kilku wypadków jachtów, o których informowaliśmy wcześniej. Kilkanaście razy konieczne było ściągnięcie ich z trzcin lub kamieni.

Nad wschodnią częścią Polski natomiast w tym samym czasie zostało zaciągnięte powietrze o temperaturze nawet 18°C. Właśnie w tej masie rozwinęły się gwałtowne burze.

Jedna z takich burz wygenerowała trąbę powietrzną w miejscowości Tereszpol-Zygmunty. Więcej na temat tego zdarzenia pisaliśmy tutaj. Porywisty wiatr wystąpił dzisiaj w większej części kraju.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polscy Łowcy Burz

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >