Turysci.pl
pogoda

Fot. Krystian Kulasza/ Twitter @OPodkarpacie

Załamanie pogody w kurortach turystycznych w środku majówki. Trzeba bardzo uważać

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pogoda w Polsce uległa załamaniu, a portal RMF24 poinformował o przejściu trąby powietrznej w miejscowości Tereszpol-Zygmunty w woj. lubelskim. Szczególnie uważać należy również nad morzem, gdzie prognozowany jest sztorm.

Pogoda podczas tej majówki może być bardzo niebezpieczna. Jak przekazał RMF, w miejscowości Tereszpol-Zygmunty w woj. lubelskim w niedzielę przeszła trąba powietrzna. Ponadto IMGW PIB Gdynia wydało ostrzeżenie o sztormie na Bałtyku.

Załamanie pogody. Trąba powietrzna na Roztoczu i prognozowany sztorm na Bałtyku

Według informacji przekazanych przez RMF wiatr uszkodził co najmniej 10 budynków mieszkalnych koło Biłgoraja. Trwa akcja strażaków w celu zabezpieczenia budynków.

Jak czytamy, najwięcej interwencji odnotowano w miejscowości Tereszpol-Zygmunty, gdzie trąba powietrza. Żywioł uszkodził 3 budynki mieszkalne i 7 gospodarczych, zrywając z nich dachy.

Silny wiatr głównie w południowej części Lubelszczyzny powoduje utrudnienia na drogach. Jak czytamy, na jezdni zalegają m.in. zerwane gałęzie.

Natomiast nad Bałtykiem obowiązuje ostrzeżenie przed sztormem wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gdynia. Obowiązuje ono od godz. 14:00 2.05.2021 r. do godz. 1:00 3.05.2021 r. Wiatr może osiągnąć w porywach do 9 stopni w skali Beaufotra.

Niedźwiedzie podeszły pod hotel. Padły strzały

Niedźwiedzie w słowackich Tatrach podeszły pod hotel. Zostały zastrzelone

CZYTAJ DALEJ

Jak przekazuje IMGW, stan morza w tym czasie może wynieść do 5 stopni w skali Douglasa. Oznacza to, że wysokość występującej fali może sięgać do 4 metrów.

Meteorolodzy alarmują przed intensywnymi opadami deszczu występować w niemal całym woj. pomorskim, w znacznej części woj. kujawsko-pomorskiego i zachodnich powiatach woj. warmińsko-mazurskiego. Alert drugiego stopnia obowiązuje również w woj. wielkopolskim i dolnośląskim.

IMGW ostrzega również przed opadami śniegu w nocy w województwie warmińsko-mazurskim. Szczególnie dotyczą one okolic Olsztyna, Ostródy, Szczytna, Mrągowa, Iławy, Kętrzyna, Lidzbarka Warm., Elbląga.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24, dziennikbaltycki.pl

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >

Polska

Ratownicy zaatakowani przez turystę na plaży w Sopocie. Pomogła im urlopowiczka

Czytaj więcej >