Turysci.pl
pogoda

Fot. Krystian Kulasza/ Twitter @OPodkarpacie

Załamanie pogody w kurortach turystycznych w środku majówki. Trzeba bardzo uważać

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pogoda w Polsce uległa załamaniu, a portal RMF24 poinformował o przejściu trąby powietrznej w miejscowości Tereszpol-Zygmunty w woj. lubelskim. Szczególnie uważać należy również nad morzem, gdzie prognozowany jest sztorm.

Pogoda podczas tej majówki może być bardzo niebezpieczna. Jak przekazał RMF, w miejscowości Tereszpol-Zygmunty w woj. lubelskim w niedzielę przeszła trąba powietrzna. Ponadto IMGW PIB Gdynia wydało ostrzeżenie o sztormie na Bałtyku.

Załamanie pogody. Trąba powietrzna na Roztoczu i prognozowany sztorm na Bałtyku

Według informacji przekazanych przez RMF wiatr uszkodził co najmniej 10 budynków mieszkalnych koło Biłgoraja. Trwa akcja strażaków w celu zabezpieczenia budynków.

Jak czytamy, najwięcej interwencji odnotowano w miejscowości Tereszpol-Zygmunty, gdzie trąba powietrza. Żywioł uszkodził 3 budynki mieszkalne i 7 gospodarczych, zrywając z nich dachy.

Silny wiatr głównie w południowej części Lubelszczyzny powoduje utrudnienia na drogach. Jak czytamy, na jezdni zalegają m.in. zerwane gałęzie.

Natomiast nad Bałtykiem obowiązuje ostrzeżenie przed sztormem wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gdynia. Obowiązuje ono od godz. 14:00 2.05.2021 r. do godz. 1:00 3.05.2021 r. Wiatr może osiągnąć w porywach do 9 stopni w skali Beaufotra.

Niedźwiedzie podeszły pod hotel. Padły strzały

Niedźwiedzie w słowackich Tatrach podeszły pod hotel. Zostały zastrzelone

CZYTAJ DALEJ

Jak przekazuje IMGW, stan morza w tym czasie może wynieść do 5 stopni w skali Douglasa. Oznacza to, że wysokość występującej fali może sięgać do 4 metrów.

Meteorolodzy alarmują przed intensywnymi opadami deszczu występować w niemal całym woj. pomorskim, w znacznej części woj. kujawsko-pomorskiego i zachodnich powiatach woj. warmińsko-mazurskiego. Alert drugiego stopnia obowiązuje również w woj. wielkopolskim i dolnośląskim.

IMGW ostrzega również przed opadami śniegu w nocy w województwie warmińsko-mazurskim. Szczególnie dotyczą one okolic Olsztyna, Ostródy, Szczytna, Mrągowa, Iławy, Kętrzyna, Lidzbarka Warm., Elbląga.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24, dziennikbaltycki.pl

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >