Turysci.pl
Przedsiębiorcy z Sopotu przygotowują się do sezonu

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Ogródki gastronomiczne na plażach w Sopocie. Przedsiębiorcy czekają na sezon

20 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turystyka i gastronomia w Sopocie przygotowuje się na oficjalne rozpoczęcie sezonu wysokiego. Szczególne zmiany zajdą na sopockich plażach - właściciele okolicznych lokali dostali od miasta zgodę na powiększenie ogródków o 100 procent. W okolicach wejść nr 32 i 33 utworzono również strefę relaksu dla turystów.

  • Władze Sopotu wprowadziły zmiany na powiększenie ogródków gastronomicznych. Lokale na plażach mogą je rozszerzyć nawet o 100 proc.

  • Nieopodal wejść nr 32 i 33 na plażę stworzono również strefę relaksu dla turystów. Została wydzielona drewnianymi słupkami oraz grubym sznurem

  • Z wydzielonego tereny skorzystać mogą wszyscy urlopowicze. Ma to zapewnić komfort zarówno spacerowiczom, jak i wypoczywającym

Na plażach w Sopocie zostanie wydzielona specjalna strefa relaksu dla turystów. Urlopowicze skorzystać będą mogli również z większych ogródków gastronomicznych, przygotowanych przez nadmorskie lokale, bary i restauracje.

Ostrzeżenia IMGW przed burzami z gradem

Ostrzeżenia IMGW przed burzami z gradem. Urlopowicze nad morzem i w Bieszczadach powinni uważać

CZYTAJ DALEJ

Strefa relaksu i większe ogródki na plażach w Sopocie

Większe ogródki są skutkiem decyzji władz Sopotu. Włodarze chcieli pomóc przedsiębiorcom, którzy stracili ogromne pieniądze w wyniku pandemii i lockdownu. Podjęto więc decyzję o zmianie zasad dotyczących czynszu za dzierżawę nieruchomości oraz zasad powiększania ogródków gastronomicznych.

Zgodnie z nowymi przepisami, restauracje od 15 maja do 30 czerwca mogły powiększyć swoje ogródki jedynie za symboliczną złotówkę. W sezonie wysokim, od 1 lipca do 31 sierpnia, kwota ta wzrośnie do 50 proc. stawki obowiązującego czynszu. Możliwe jest też rozszerzenie granicy o 50 proc.

Wyjątek stanowią natomiast restauracje znajdujące się na plaży w Sopocie. Ich właściciele mogą powierzchnię swoich ogródków powiększyć aż o 100 proc. Można spodziewać się, że z tego rozwiązania skorzysta wielu przedsiębiorców, turyści muszą więc być gotowi na ogrodzenia, słupki i barierki wytyczające tereny gastronomiczne.

W okolicy wejść nr 32 i 33 na plażę stworzona zostanie tzw. strefa relaksu. Część urlopowiczów zapewne kojarzy ją już z lat poprzednich. Drewniane słupki połączone grubym sznurem oddzielą od zwykłej plaży leżaki, na których zrelaksować będzie się mogła każda osoba.

Z wydzielania stref relaksu czy należących do ogródków gastronomicznych nie są zadowoleni jednak wszyscy. Przewodnicząca Stowarzyszenia Mieszkańcy dla Sopoty, Małgorzata Tarasiewicz, podkreśliła w rozmowie z esopot.pl, że odgradzane są coraz większe tereny. Pani Małgorzata zauważyła, że działania takie przeszkadzają w wypoczynku i swobodnym poruszaniu się.

Drogie noclegi w Sopocie

Nad morze w tym roku wyjadą prawdopodobnie prawdziwe tłumy urlopowiczów. Eksperci wskazują, że to właśnie noclegi w nadbałtyckich miejscowościach są najczęściej rezerwowane na czas wakacji, choć okazuje się, że ceny tam wcale nie są najniższe.

Portal Rankomat.pl przedstawił kilka dni temu badanie, w którym ujawniono, ile średnio zapłacić trzeba za 7 noclegów w najpopularniejszych, nadmorskich miejscowościach. Pod uwagę wzięto ceny rezerwacji 3-gwiazdkowych hoteli.

Eksperci określili, że najdroższy w tym segmencie jest właśnie Sopot. Turyści za najtańszą opcję zapłacić tam muzą 3606 zł, podczas gdy średnia cena 7 noclegów nad morzem w hotelu 3-gwiazdkowym to 3018 zł.

Rankomat.pl poinformował, że niestety ceny wzrosły wszędzie. Średnia stawka w porównaniu z 2020 roku wzrosła aż o 283 zł. Na szczęście pojawiły się też opcje nieco tańsze. W Łebie średnia cena wyniosła 2541 zł, a w Kołobrzegu 2467 zł.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: esopot.pl

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyc

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >