Turysci.pl Polska Obowiązkowy punkt na mapie Dolnego Śląska. Turyści nie wiedzą o jego istnieniu
Fot. swjakub.info / Instagram: @magda.kuchta

Obowiązkowy punkt na mapie Dolnego Śląska. Turyści nie wiedzą o jego istnieniu

18 czerwca 2024
Autor tekstu: Jakub Mazurkiewicz

Odkrywanie miejsc małoznanych zdecydowanie jest największą przyjemnością dla turystów. Jedno z takich miejsc znajduje się w Polsce, na Dolnym Śląsku, który - jak wiemy - atrakcji i perełek turystycznych posiada niezliczoną ilość.

Odkrywanie miejsc małoznanych zdecydowanie jest największą przyjemnością dla turystów. Jedno z takich miejsc znajduje się w Polsce, na Dolnym Śląsku, który - jak wiemy - atrakcji i perełek turystycznych posiada niezliczoną ilość.

Na terenach Opolszczyzny znajdziemy mnóstwo wyjątkowych obiektów architektonicznych, które wprawiają w zachwyt. Trudno też nie zachwycić się jednym z nich, do którego odwiedzenia zachęciła Magda Kuchta, bloggerka, podróżniczka, autorka profilu to tejże tematyce na Instagramie.

Jedną z ostatnich “polecajek”, jakie podróżniczka umieściła na swoim profilu, jest wyjątkowa perełka, która, mimo iż, jest kościołem, to warta jest odwiedzenia nawet przez osoby niewierzące i niezainteresowane sztuką sakralną.

Kościół św. Jakuba - wnętrze robi wrażenie

Budowla, o której mowa to znajdujący się w Małujowicach, w województwie opolskim, Kościół pw. św. Jakuba. Miejscowość położona jest mniej-więcej w połowie drogi z Opola do Wrocławia i zdecydowanie będąc w okolicy, warto ją odwiedzić. Znajdująca się tam budowla ważna nie tylko ze względów religijnych, ale przede wszystkim historyczno-kulturowych.

Jej powstanie datuje się na 1250 rok. Jest to kościół zbudowany w stylu gotyckim. Z zewnątrz budowla nie wyróżnia się szczególnie na tle pozostałych kościołów z tego okresu, jednak jej wnętrze wprawia w osłupienie.

XIV-wieczne freski na ponad 1000 metrów kwadratowych

Po przekroczeniu drzwi kościoła ujrzymy dzieła, które są najbogatszymi i największymi średniowiecznymi freskami w Polsce. Znajdujące się wewnątrz kościoła polichromie, zajmują ponad 1000 metrów kwadratowych powierzchni. Dzieła są naprawdę zachwycające, a w jeszcze większy zachwyt wprawia, że przetrwały tak długi okres czasu!

Zachwycają nie tylko ściany, ale także strop, który wykonany jest z ponad 600 misternie zdobionych desek. W miejscu panuję wyjątkowy klimat. Nie bez powodu miejsce zostało wpisane na listę Pomników Historii!

Czytaj więcej: Do sera na naleśniki zawsze dodaję ten składnik. W życiu nie jadłem nic bardziej kremowego

Na styku trzech granic. To urokliwe polskie miasto skradnie wasze serca
Między morzem a górami. Polacy namiętnie wracają tam na wakacje
Obserwuj nas w
autor
Jakub Mazurkiewicz
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy