Turysci.pl
Holandia zaostrzenie restrykcji granicznych

fot. pixabay.com/MabelAmber/zdjęcie poglądowe

Nieoficjalnie: Holandia zaostrzy restrykcje dla krajów „pomarańczowych" i „czerwonych"

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jak informują media, Holandia (Królestwo Niderlandów) pracuje nad zaostrzeniem restrykcji granicznych. Projekt ustawy w tej sprawie został przesłany do parlamentu i choć nie został jeszcze przegłosowany, nieoficjalnie na liście państw, które mają zostać objęte nowymi obostrzeniami, znajduje się również Polska.

  • Rząd Holandii złożył do parlamentu projekt ustawy, zakładającej zaostrzenie restrykcji dla podróżujących z obszarów ryzyka epidemiologicznego

  • Jak nieoficjalnie podają media, nowe przepisy obowiązywać mają od 15 maja

  • Choć projekt ustawy nie został przegłosowany, bardziej restrykcyjne przepisy dotyczyły będą również podróżnych z Polski. Nasz kraj znajduje się w grupie „pomarańczowej"

Jak podaje portal Polonia.nl, Holandia od 15 maja 2021 roku chce wprowadzić obowiązek kwarantanny dla podróżnych. Obowiązywać ma wszystkie osoby przylatujące z krajów kategoryzowanych jako „obszary ryzyka epidemiologicznego". Na razie szczegóły projektu nie są znane, rzekomo jednak dotyczyć to ma państw „pomarańczowych" oraz „czerwonych".

Holandia ma pracować nad zaostrzeniem restrykcji

Jak wynika z ustaleń medialnych, rządowy projekt ustawy trafił już do parlamentu, wciąż jednak nie wiadomo, kiedy dojdzie do głosowania. Nieoficjalnie mówi się, że nowe przepisy obowiązywać mają od 15 maja, jest to jednak informacja nieoficjalna i może ulec zmianie.

Koleje Śląskie przywracają połączenia na Słowację

Koleje Śląskie częściowo znoszą ograniczenia w kursach na Słowację

CZYTAJ DALEJ

Rzekomo obowiązkowej kwarantannie, zawartej w nowych przepisach, poddać się będzie musiała każda osoba podróżująca z krajów ryzyka, przekraczająca grancie Holandii. Obowiązywało to będzie zarówno podróżujących drogą lądową, jak i lotniczą. Za złamanie kwarantanny obowiązywać ma kara w wysokości 435 euro.

Zgodnie z informacjami w mediach, rzekomo samoizolację przeczekać będzie można pod dowolnym adresem zamieszkania. Rząd Holandii zezwolić ma na spędzenie kwarantanny np. w domu lub innym miejscu i nie zostaną wyznaczone specjalne hotele czy ośrodki dla podróżnych.

Obecnie zarówno Holandia, jak i Polska, stanowczo odradzają organizację podróży zagranicznych o charakterze turystycznym. Co więcej, holenderski rząd ogłosił ogólnokrajowy lockdown do 20 kwietnia z zaznaczeniem, że możliwe jest jego przedłużenie. Zaostrzenie przepisów granicznych doprowadzi prawdopodobnie do całkowitego zamrożenia ruchu turystycznego w tym państwie.

Jakie są zasady wjazdu do Holandii?

Obecnie zalecane są jedynie te podróże do Holandii, które są absolutnie konieczne. Polacy podróżujący samolotami, samochodami lub promami, mają dwie możliwości przygotowania się do podróży. Konieczne jest:

  1. Podpisanie oświadczenia dostępnego na stronie holenderskiego rządu;

  2. Wykonanie testu PCR na COVID-19 na 24 godziny przed rozpoczęciem podróży;

albo:

  1. Podpisanie oświadczenia;

  2. Wykonanie dwóch testów na obecność COVID-19: PCR (na 72 godziny przed podróżą) oraz antygenowego (na 24 godziny przed podróżą).

Obecnie na terenie Holandii nie ma obowiązku odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy. Jednocześnie jednak rząd stanowczo zachęca do odbycia 10-dniowej samoizolacji, którą skrócić można, wykonując test na obecność COVID-19 po 5 dniach.

Wyjazdy turystyczne nie są zalecane, a obowiązujący w całym kraju lockdown, uniemożliwia swobodne korzystanie z atrakcji oraz zabytków. Zamknięte pozostają wszystkie obiekty kultury, a także restauracje i kawiarnie (dostępne tylko usługi na wynos). Hotele co prawda są otwarte, ale bez możliwości dostawy posiłku do pokoju.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polonia.nl

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >