Turysci.pl
Bezpańska łódź na Mazurach

Joanna Gajcy/East News (zdjęcie poglądowe)

Na Mazurach ktoś zgubił łódź. Czeka w Biurze Rzeczy Znalezionych na właściciela

16 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Na Mazurach odnaleziono „bezpańską" łódź pływającą po jeziorze Jeziorak. Dostrzegła ją przypadkowa osoba, która zawiadomiła odpowiednie służby. Obecnie łódź przebywa w Biurze Rzeczy Znalezionych przy starostwie w Iławie i czeka na właściciela.

  • Łódź motorowa bez właściciela została zauważona na najdłuższym jeziorze na Mazurach - Jezioraku

  • Chodzi o kabinową łódź motorową FJORD z silnikiem SUZUKI

  • Obecnie przekazana została do Biura Rzeczy Znalezionych przy starostwie w Iławie. Teraz powiat poszukuje jej właściciela

Na Mazurach doszło do niecodziennej sytuacji. Przypadkowa osoba zauważyła na najdłuższym jeziorze w regionie - Jezioraku, kabinową łódź motorową. Nie udało się ustalić jej właściciela, dlatego przekazana została do lokalnego Biura Rzeczy Znalezionych.

Zasady wycieczek górskich w czasie upałów

Karkonoski Park Narodowy przypomina podstawy górskich wędrówek w czasie upałów

CZYTAJ DALEJ

„Bezpańska" łódź na Mazurach

Wiadomość o „bezpańskiej" łodzi przekazał Powiat Iławski na swoim profilu na Facebooku. Jak czytamy we wpisie, chodzi o kabinową łódź motorową FJORD z silnikiem SUZUKI.

Biuro Rzeczy Znalezionych wzywa teraz właściciela do odbioru zagubionego przedmiotu. Zgłosić się po nią można do Starostwa Powiatowego w Iławie przy ul. Gen. Wł. Andersa 2.

Jak powiedziała w rozmowie z PAP dyrektor wydziału organizacyjnego w starostwie, Maria Jaworska, jest to pierwszy tego typu przypadek. Wcześniej nie trafiały tam rzeczy o tak dużych gabarytach oraz tak drogie.

Jak wyjaśniła, zwykle odbierać tam można niewielkie lub użytkowe przedmioty gubione często też przez turystów, pokroju telefonów komórkowych. Czasami trafiają się też rowery, a z bardziej niezwykłych zgub, na Mazurach trafiono na „bezpańską" perukę czy parownicę.

Jaworska, cytowana przez WP, podkreśliła również, że ujawniane informacje dotyczące łodzi urząd stara się ograniczyć do niezbędnego minimum. Spowodowane jest to jej znaczną wartością, pracownicy więc chcą uniknąć zgłoszenia się po nią przypadkowych osób.

Osoba, która zgłosi się po odbiór łodzi, prawdopodobnie będzie musiała opisać jej wygląd lub w inny sposób udowodnić, że to jej własność. Jeśli przez 2 lata nikt się po nią nie zgłosi, prawo własności może przejść na znalazcę.

Służby apelują o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą

Mazury w tym roku są oblegane przez turystów, wielu jednak nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa. Już w czasie czerwcówki ratownicy wodni mieli pełne ręce roboty, dlatego teraz apelują o ostrożność i odpowiedzialne zachowanie podczas zachowania nad wodą.

Przede wszystkim urlopowicze proszeni są o niewchodzenie do wody pod wpływem alkoholu oraz rozważne ocenianie własnych umiejętności. Często przyczyną wypadków jest np. nieodpowiednie sterowanie łódkami, wynajmowanymi przez turystów czy kąpiele w miejscach niestrzeżonych przez ratowników.

Przykładem skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania były wydarzenia, do których doszło pod koniec maja w Kołobrzegu. Tam turysta zasnął na pływającym materacu, który został porwany przez fale. Do brzegu ściągać gu musieli ratownicy. Na szczęście ta interwencja skończyła się dobrze, jednak cała sytuacja była bardzo niebezpieczna.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Powiat Iławski/WP

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyc

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >