Turysci.pl
mountains-2693238 1280

fot. Pixabay/ DzidekLasek

Nie żyje mężczyzna zaatakowany przez niedźwiedzia w słowackich Tatrach

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W słowackich Tatrach znaleziono ciało 57-letniego mężczyzny. Sekcja zwłok wykazała, że zginął w wyniku ataku niedźwiedzia. Lokalne media podają, że jest to pierwszy taki przypadek we współczesnej Słowacji.

Niedźwiedzie są jednymi z najbardziej niebezpiecznych zwierząt w Tatrach, chociaż zwykle nie atakują one ludzi. Niestety, tym razem doszło tam do tragedii. Po słowackiej stronie znaleziono ciało mężczyzny.

samolot wizz air

Awaryjne lądowanie samolotu WizzAir w Katowicach

CZYTAJ DALEJ

Śmierć mężczyzny w Tatrach. Zaatakował go niedźwiedź

Ciało 57-letniego mężczyzny znaleziono w poniedziałek w rejonie Liptowskiej Luznej. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną jego śmierci był atak niedźwiedzia - poinformował słowacki portal Spravy RTVS.

Informację na temat śmierci mężczyzny potwierdziła we wtorek 15 czerwca rzeczniczka policji żylińskiej Gabriela Kremeňová.

Albín Husarčík, burmistrz Liptowskiej Luznej przekazał ponadto, że w samej wsi nigdy nie było problemów z niedźwiedziami. Zwierzęta te widywano jedynie w górskich rejonach.

Portal przekazał również, że zdarzenie jest pierwszym tego typu przypadkiem we współczesnej historii Słowacji.

Co prawda w 2020 roku u naszych południowych sąsiadów pięć razy doszło do niebezpiecznych spotkań niedźwiedzi z ludźmi, jednak za każdym razem wszystko kończyło się szczęśliwie - poinformowało słowackie ministerstwo środowiska.

Ich przyczyną jest zwykle nieoczekiwane podejście do zwierzęcia, które zaskoczone, rozpoczyna krótką obronę, a następnie ucieka – dotyczy to zwłaszcza zestresowanych samic z młodymi – przekazał resort.

Ministerstwo przekazało również, że w sprawie śmiertelnego ataku niedźwiedzia na mężczyznę prowadzone będzie śledztwo mające ustalić, co konkretnie było przyczyną zdarzenia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański, Spravy RTVS

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >