Turysci.pl
Rząd zdradził, co z przekraczaniem granic w czasie majówki

flickr.com/Portal NowinyPL

MZ: Zasady na granicach w czasie majówki pozostają te same. Będą wzmożone kontrole

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Czy rząd planuje zaostrzenie przepisów granicznych i wprowadzenie zmian na czas majówki, by ograniczyć wyjazdy Polaków? Takie pytanie otrzymał podczas konferencji prasowej minister zdrowia. Polityk zapewnił jednak, że wszystkie przepisy funkcjonowały będą w niezmienionej formie, ale będą wzmożone kontrole.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ministra zdrowia podczas dzisiejszej konferencji prasowej, nie będzie zmian przepisów granicznych na czas majówki. Polityk został o to zapytany przez dziennikarzy z przekonaniem stwierdził, że do zaostrzenia zasad nie dojdzie.

Rząd nie zmieni przepisów granicznych na czas majówki

Adam Niedzielski najpierw ogłosił, że hotele oraz restauracje na razie pozostają zamknięte. Przypomnijmy, że zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami, miejsca noclegowe miały być zamrożone do 3 maja.

minister zdrowia

Minister Zdrowia zwołał konferencję ws. obostrzeń. Zapowiedział, kiedy poznamy datę otwarcia hoteli

CZYTAJ DALEJ

Następnie oznajmił, że w przyszłą środę zorganizowana będzie kolejna konferencja prasowa. Wyjawione podczas niej zostaną plany rządu, dotyczące obostrzeń na cały maj. To właśnie podczas tego wystąpienia zostanie wyjaśnione, co dalej z sektorem noclegowym branży turystycznej.

W dalszej części wystąpienia dziennikarze zapytali polityka, czy na czas majówki rząd zamierza wprowadzić zaostrzenie przepisów granicznych. Jak wiadomo, ograniczenia w turystyce wpłynąć mają na zmniejszenie mobilności Polaków, a otwarte granice zachęcają do podróży do innych państw.

Adam Niedzielski jednak zapewnił, że żadnego zaostrzenia granic nie będzie. Podkreślił jednak, że funkcjonowały będą wzmożone kontrole w okolicach przejść granicznych. Podobne sceny widzieliśmy już w czasie Świąt Wielkanocnych.

Usłyszeliśmy również po raz kolejny, że w obiektach, w których może dojść do naruszenia obostrzeń, prowadzone będą kontrole sanepidu. Już 14 kwietnia minister zdrowia zapowiadał, że hotelarze muszą być przygotowani na to, iż niestosowanie się do obowiązujących obostrzeń nie pozostanie bez echa.

Część hoteli planuje otwarcie

Zapowiedzi kontroli nie przekonują jednak zdesperowanych przedsiębiorców, którzy od wielu tygodni wciąż nie dowiedzieli się, kiedy dokładnie będą mogli przyjmować gości. Głośno protestują i zapowiadają, że otworzą hotele mimo obostrzeń.

Wyjawił to wczoraj prezes Polskiej Izby Hotelarskiej, Marek Łuczyński w rozmowie z Gazeta.pl. Jak przyznał, PIH zamierza w ciągu najbliższych 2-3 dni przedstawić specjalną ofertę dla przedsiębiorców, którzy zamierzają wznowić działalność.

Prezes podkreślił, że będzie to robione zgodnie z prawem i nie zostaną złamane żadne przepisy. Nieoficjalnie media przekazały, że sposobem może być np. uruchomienie obiektów noclegowych jako podmiotów leczniczych, szczegóły jednak wciąż nie są znane.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Konferencja prasowa

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >