Turysci.pl
MSZ komentuje obostrzenia na majówkę

fot. pixabay.com/sabinamajoor

MZ o majówce i wakacjach: Za wcześnie na rozmowę o obostrzeniach

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jakie obostrzenia obowiązywały będą podczas majówki i wakacji? Tysiące Polaków nie jest pewnych swoich planów urlopowych i rezerwacji, ale rzecznik Ministerstwa Zdrowia stwierdza, że zostało jeszcze dużo czasu, by o tym myśleć. Zwłoka w tym temacie może być złą wiadomością dla wielu osób, które zamierzają spędzić długi weekend poza domem.

  • Wojciech Andrusiewicz stwierdził, że jest jeszcze za wcześnie, by przedstawić listę obostrzeń, które będą obowiązywały w czasie majówki i wakacji

  • Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że na razie nie ma czasu, by rozmawiać o kwestiach takich jak długi weekend, które istotne będą dopiero za kilka tygodni

  • Tysiące turystów, którzy zarezerwowali już wyjazdy urlopowe, nadal więc trzymani są w niepewności

Ministerstwo Zdrowia w dobitnych słowach potwierdziło, że lista obostrzeń pandemicznych, które będą obowiązywały podczas majówki i wakacji, wciąż nie zostanie przedstawiona publicznie. Jak stwierdził rzecznik, obecnie trzecia fala pandemii jest największym problemem, a kwestia urlopów i swobody w czasie dni wolnych może poczekać.

Lista obostrzeń na majówkę nadal pozostaje nieznana

Wojciech Andrusiewicz, w czasie czwartkowej konferencji prasowej, stwierdził, że do majówki zostało jeszcze trochę czasu, podobnie jak do wakacji. Zdaniem polityka, nie są to zatem tematy pilne i na ten moment o wiele ważniejsza jest kwestia uporania się z trzecią falą zakażeń.

branża turystyczna może zostać otwarta dopiero w lecie

Jarosław Gowin: Możliwe, że branża turystyczna zostanie otwarta latem

CZYTAJ DALEJ

Zapytany o obostrzenia na majówkę poprosił, by „nie rozmawiać o czymś, co ma być za kilka tygodni, kiedy dzisiaj mamy duży problem w szpitalach". Reakcja taka jest zrozumiała, biorąc pod uwagę wysoką liczbę nowych przypadków zachorowań, jednocześnie jednak może bardzo niepokoić i irytować turystów.

Bardziej optymistyczną wizję majówki zaprezentował pod koniec marca natomiast Michał Dworczyk. Sugerował, że być może z części planów rzeczywiście będzie trzeba zrezygnować, natomiast nie przewidywał całkowitego uniemożliwienia podróży. Szczegóły tej sprawy przeczytać można tutaj.

Polacy rezerwują noclegi na majówkę

Wciąż nie wiadomo, czy hotele oraz inne obiekty noclegowe zostaną otwarte przed długim weekendem majówkowym. Analitycy Banku Pekao wskazywali niedawno, że częściowe odmrożenie branży może być możliwe w maju, wszystko jednak zależy od ostatecznej decyzji rządu.

W mediach społecznościowych, na grupach zrzeszających osoby poszukujące i wynajmujące kwatery w turystycznych miejscowościach, pojawiło się wiele ogłoszeń dotyczących rezerwacji na okres majówki. Prezes Travelplanet.pl potwierdził również, że wielu Polaków planuje urlopy poza granicami kraju.

Jak stwierdził Radosław Damasiewicz, cytowany przez Gazeta.pl, podróżni skupiają się m.in. na Turcji oraz Egipcie i Grecji. Wiele wskazuje zatem na to, że nawet jeśli rząd postanowi przedłużyć zamrożenie branży turystycznej, to część osób i tak nie odpuści wyjazdu wypoczynkowego.

Wczoraj do podobnego wniosku doszedł również Marcin Kędzierski z Klubu Jagiellońskiego i Centrum Polityk Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jego zdaniem tradycyjne spotkania majówkowe oraz grille i tak się odbędą, niezależnie od decyzji władz.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >