Turysci.pl
MSZ komentuje obostrzenia na majówkę

fot. pixabay.com/sabinamajoor

MZ o majówce i wakacjach: Za wcześnie na rozmowę o obostrzeniach

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jakie obostrzenia obowiązywały będą podczas majówki i wakacji? Tysiące Polaków nie jest pewnych swoich planów urlopowych i rezerwacji, ale rzecznik Ministerstwa Zdrowia stwierdza, że zostało jeszcze dużo czasu, by o tym myśleć. Zwłoka w tym temacie może być złą wiadomością dla wielu osób, które zamierzają spędzić długi weekend poza domem.

  • Wojciech Andrusiewicz stwierdził, że jest jeszcze za wcześnie, by przedstawić listę obostrzeń, które będą obowiązywały w czasie majówki i wakacji

  • Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że na razie nie ma czasu, by rozmawiać o kwestiach takich jak długi weekend, które istotne będą dopiero za kilka tygodni

  • Tysiące turystów, którzy zarezerwowali już wyjazdy urlopowe, nadal więc trzymani są w niepewności

Ministerstwo Zdrowia w dobitnych słowach potwierdziło, że lista obostrzeń pandemicznych, które będą obowiązywały podczas majówki i wakacji, wciąż nie zostanie przedstawiona publicznie. Jak stwierdził rzecznik, obecnie trzecia fala pandemii jest największym problemem, a kwestia urlopów i swobody w czasie dni wolnych może poczekać.

Lista obostrzeń na majówkę nadal pozostaje nieznana

Wojciech Andrusiewicz, w czasie czwartkowej konferencji prasowej, stwierdził, że do majówki zostało jeszcze trochę czasu, podobnie jak do wakacji. Zdaniem polityka, nie są to zatem tematy pilne i na ten moment o wiele ważniejsza jest kwestia uporania się z trzecią falą zakażeń.

branża turystyczna może zostać otwarta dopiero w lecie

Jarosław Gowin: Możliwe, że branża turystyczna zostanie otwarta latem

CZYTAJ DALEJ

Zapytany o obostrzenia na majówkę poprosił, by „nie rozmawiać o czymś, co ma być za kilka tygodni, kiedy dzisiaj mamy duży problem w szpitalach". Reakcja taka jest zrozumiała, biorąc pod uwagę wysoką liczbę nowych przypadków zachorowań, jednocześnie jednak może bardzo niepokoić i irytować turystów.

Bardziej optymistyczną wizję majówki zaprezentował pod koniec marca natomiast Michał Dworczyk. Sugerował, że być może z części planów rzeczywiście będzie trzeba zrezygnować, natomiast nie przewidywał całkowitego uniemożliwienia podróży. Szczegóły tej sprawy przeczytać można tutaj.

Polacy rezerwują noclegi na majówkę

Wciąż nie wiadomo, czy hotele oraz inne obiekty noclegowe zostaną otwarte przed długim weekendem majówkowym. Analitycy Banku Pekao wskazywali niedawno, że częściowe odmrożenie branży może być możliwe w maju, wszystko jednak zależy od ostatecznej decyzji rządu.

W mediach społecznościowych, na grupach zrzeszających osoby poszukujące i wynajmujące kwatery w turystycznych miejscowościach, pojawiło się wiele ogłoszeń dotyczących rezerwacji na okres majówki. Prezes Travelplanet.pl potwierdził również, że wielu Polaków planuje urlopy poza granicami kraju.

Jak stwierdził Radosław Damasiewicz, cytowany przez Gazeta.pl, podróżni skupiają się m.in. na Turcji oraz Egipcie i Grecji. Wiele wskazuje zatem na to, że nawet jeśli rząd postanowi przedłużyć zamrożenie branży turystycznej, to część osób i tak nie odpuści wyjazdu wypoczynkowego.

Wczoraj do podobnego wniosku doszedł również Marcin Kędzierski z Klubu Jagiellońskiego i Centrum Polityk Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jego zdaniem tradycyjne spotkania majówkowe oraz grille i tak się odbędą, niezależnie od decyzji władz.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >

Polska

Ratownicy zaatakowani przez turystę na plaży w Sopocie. Pomogła im urlopowiczka

Czytaj więcej >

Polska

Tłok w Tatrach mimo zakończenia wakacji. Kolejki formują się od 6 rano

Czytaj więcej >