Turysci.pl
Jak będzie wyglądała majówka

zdjęcie poglądowe/fot. wikimedia.org/Kritzolina/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Ekspert przewiduje zachowanie Polaków podczas majówki: Polacy nie zrezygnują

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jak będzie wyglądała tegoroczna majówka? Marcin Kędzierski z Klubu Jagiellońskiego i Centrum Polityk Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie stwierdził, że Polacy nie zrezygnują z organizowania grilli i spotkań. Tymczasem Minister Niedzielski podkreśla, że obostrzenia na czas długiego weekendu nie znikną.

  • Minister Zdrowia stwierdził, że majówka nie będzie wyglądała tak, jak dwa lata temu

  • Obostrzenia prawdopodobnie nie znikną zupełnie, szczegóły jednak wciąż nie są znane

  • Marcin Kędzierski twierdzi, że mimo zakazów, Polacy i tak w znacznej mierze spędzą długi weekend tradycyjnie na grillowaniu czy spotkaniach ze znajomymi

Majówka, zdaniem Marcina Kędzierskiego, upłynie pod znakiem spotkań towarzyskich oraz tradycyjnego świętowania przy grillu. Branża turystyczna od dawna prosi o określenie zakresu obostrzeń, które obowiązywać będą w czasie długiego weekendu, ale ekspert i tak jest przekonany, że tradycji Polaków sytuacja pandemiczna nie jest w stanie zmienić nawet pandemia.

Polacy i tak spędzą majówkę tak, jak zwykle?

Marcin Kędzierski z Klubu Jagiellońskiego i Centrum Polityk Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie stwierdził w rozmowie z TOK FM, że długi weekend wielu Polaków może spędzić tak, jak zwykle. Zdaniem mężczyzny nie zrezygnujemy z tradycyjnego grillowania czy spotkań majówkowych. Zasugerował, że już mniej osób boi się koronawirusa i swobodniej traktuje zasady sanitarne.

wakacje albo majówka Mocne słowa dr Zaczyńskiego

Dr Zaczyński: Zostałbym na majówkę w domu, żeby mieć później wakacje

CZYTAJ DALEJ

Kędzierski zaznaczył, że brak godziny policyjnej czy obostrzeń w przemieszczaniu sprawi, że wiele osób i tak spotka się ze znajomymi i nie spędzi tego czasu siedząc w domach.

Ekspert jednocześnie podkreśla, że nie wszyscy tak się zachowają. Jak sugeruje, ci Polacy, którzy już w czasie Wielkanocy zachowywali środki ostrożności i nie wychodzili z domów, podczas majówki mogą zrobić to samo.

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, podkreślił w środę, że długi weekend w 2021 roku nie będzie wyglądał tak, jak dwa lata temu. Podobnego zdania był również Michał Dworczyk, który już pod koniec marca twierdził, że jeśli sytuacja pandemiczna nie ulegnie poprawie, to niektóre plany urlopowe Polaków będą musiały zostać anulowane.

Polacy już szykują się na majówkowe urlopy

Mimo decyzji i komentarzy polityków, Polacy mimo wszystko wierzą w udane urlopy majówkowe. Pod koniec marca to właśnie na długi weekend przekładanych było wiele rezerwacji składanych na czas Świąt Wielkanocnych.

Eksperci portalu rezerwacyjnego Noclegi.pl wskazywali, że aż 20 proc. bookingów z Wielkanocy zostało przełożonych (Polacy niechętnie zupełnie rezygnują z wynajmu i proszą o zwrot pieniędzy), a najczęściej jako awaryjny termin wybierano właśnie majówkę.

Zdecydowana większość turystów wybiera noclegi w górach, gdzie króluje Zakopane. Decydujemy się na rodzinne wyjazdy, zwykle 3-dniowe. Na drugim miejscu wśród miast z największą liczbą rezerwacji na majówkę znalazł się Kraków, a dalej Bukowina Tatrzańska oraz Kołobrzeg.

Eksperci wskazują również, że nawet ciągłe zmiany w obostrzeniach, ogłaszane raz po raz przez rząd, coraz mniej przeszkadzają turystom. Podróżni stają się coraz bardziej elastyczni w planowaniu wyjazdów, a jak wskazują przedstawiciele Wolnych Przedsiębiorców, niektórzy chętnie korzystają również z obiektów działających w podziemiu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: TOK FM

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >