Turysci.pl
Hotele mogą nie zostać otwarte 4 maja

fot. pixabay.com/davidlee770924

Media: 4 maja może nie dojść do otwarcia hoteli

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jak nieoficjalnie poinformował serwis Money.pl, hotele mogą nie doczekać się otwarcia 4 maja. Podobny los rzekomo spotkać może również gastronomię. Mimo obietnic polityków, osoby związane z rządem rzekomo twierdzą, że otwarcie tych sektorów „nie wchodzi w grę".

  • Wicepremier Jarosław Gowin głośno rekomenduje otwarcie obiektów noclegowych i gastronomii od 4 maja

  • Rząd nadal nie podał oficjalnej informacji, co zostanie uruchomione po majówce. Plan na znoszenie lockdownu w maju ma zostać przedstawiony jutro

  • Media dotarły do nieoficajalnych informacji, zgodnie z którymi 4 maja nie dojdzie do otwarcia hoteli

Portal Money.pl, powołując się na źródła rządowe, poinformował, że hotele i gastronomia mogą nie zostać otwarte 4 maja. Rzekomo informatorzy dziennikarzy stwierdzić mieli, że data ta, dla tych dwóch sektorów gospodarki, „nie wchodzi w grę".

Nieoficjalnie: 4 maja nie otworzą hoteli i gastronomii

Wiadomość o otwarciu obiektów noclegowych zaraz po majówce pojawiła się w mediach wczoraj. Przypomnijmy, że lockdown tego segmentu gospodarki został przedłużony do 4 maja przez rząd, by powstrzymać Polaków przed wyjazdami urlopowymi w czasie długiego weekendu.

Turcja wprowadza pełny lockdown

Turcja do 17 maja wprowadza pełny lockdown. Turystyczne wycieczki nadal dozwolone

CZYTAJ DALEJ

Nieoficjalnie media informowały, że jeśli długi weekend majowy minie spokojnie, to możliwe będzie luzowanie obostrzeń oraz łagodniejsze restrykcje w czasie wakacji. Najnowsze informacje, do których dotarł portal Money.pl, mogą jednak wzbudzić ogromny niepokój u przedsiębiorców z sektora turystycznego.

Prezes Polskiej Izby Hotelarskiej już kilka dni temu zapowiadał wsparcie dla tych właścicieli hoteli i pensjonatów, którzy będą chcieli się otworzyć w czasie majówki. Pytanie tylko, co jeśli lockdown potrwa jeszcze dłużej?

Oficjalny plan odmrażania gospodarki ma zostać przedstawiony przez polityków już w środę. Zgodnie z zapowiedziami, ma on być kompleksowy i zawierać szczegółowe informacje dla poszczególnych branż. O godzinie 10:00 rozpocząć się ma spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a po nim konferencja prasowa.

Informatorzy Money.pl sugerują, że w pierwszej kolejności otwierana będzie edukacja, a następnie galerie handlowe oraz handel wielkopowierzchniowy. Dalej na liście rzekomo są instytucje kultury, a dopiero potem hotelarstwo oraz gastronomia. Jeśli scenariusz ten się potwierdzi, a luzowanie obostrzeń następowało będzie stopniowo, to branży turystycznej przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Jarosław Gowin zapowiadał wielkie luzowanie obostrzeń

O planie otwierania hoteli i gastronomii poinformował wczoraj Jarosław Gowin. Mówił o możliwości odmrożeniu sektora turystycznego 4 maja, jednak informatorzy Money.pl twierdzą, że wicepremier nieco się pośpieszył i ta data „nie wchodzi w grę".

Przypomnijmy, że polityk stwierdził, że hotele i pensjonaty po majówce miałyby przyjmować 50 proc. gości, które przyjąć byłyby w stanie obiekty w normalnym trybie działania. Gowin podkreślał również, że konieczne będzie przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Jego zdaniem kalendarz odmrażania „powinien być intensywny". Mówił też, że gospodarka powinna zostać odmrożona w całości od 1 czerwca.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Money.pl

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >