polacy rezerwują bilety na majówkęfot. pixabay.com/Peggy_Marco/zdjęcie poglądowe

Polacy rezerwują już majówkowe wyjazdy. Większość wybiera 5-gwiazdkowe hotele

Polacy masowo rezerwują hotele i kurorty na czas majówki. Serwis Wakacje.pl stworzył zestawienie, prezentujące, gdzie wielu z nas zamierza spędzić wolny czas. Trzy najczęściej rezerwowane kraje to Turcja, Egipt oraz Grecja. Wiadomo również, ile zamierzamy wydać na swoje podróże - średnio 5880 zł.

  • Blisko 38 proc. turystów z Polski planuje majówkę w Turcji. Średnia cena rezerwacji wynosi ponad 6000 zł
  • Kolejnymi, najpopularniejszymi kierunkami urlopowymi wśród Polaków, są: Egipt, Grecja, Hiszpania oraz Polska
  • Średnio Polacy na urlop podczas długiego weekendu majowego chcą wydać 5880 zł

W tym roku majówka nie układa się zbyt korzystnie dla urlopowiczów. Święto Pracy wypada w sobotę, a Święto Konstytucji Trzeciego Maja jest dwa dni później, czyli w poniedziałek. Niedziela pozostaje wolna z zasady, więc nasz „długi weekend" ma jedynie 3 dni.

Polacy rezerwują urlopy majówkowe

Dla chcącego jednak nie ma nic trudnego i jeśli ktoś postanowi wziąć jeszcze 4 dni urlopu od 4 do 7 maja, ma szansę na 9-dniowe wakacje. Tyle czasu na pewno wystarczy na porządny odpoczynek, również za granicą. Jak podaje serwis Wakacje.pl w materiałach prasowych przesłanych portalowi Turyści.pl, aż 38 proc. podróżnych zamierza w czasie majówki odwiedzić Turcję.

Wyciek ropy w Izraelu. Wszystkie plaże nad Morzem Śródziemnym zostały zamknięteWyciek ropy w Izraelu. Wszystkie plaże nad Morzem Śródziemnym zostały zamknięteCzytaj dalej

Niedawno pisaliśmy, że kraj ten ma być również hitem letnich wakacji, może więc zdominować turystyczny sektor 2021 roku. Na drugim miejscu Polacy stawiają Egipt (16,87 proc.), a podium zamyka kultowa Grecja (14,61 proc.). Szczegóły preferencji majówkowych Polaków zobaczyć można w tabeli stworzonej przez Wakacje.pl, którą zamieszczamy poniżej.

gdzie polacy lecą na majówkę

Gdzie Polacy spędzą majówkę i ile wydadzą/fot. Wakacje.pl

Urlopowicze z Polski są gotowi przeznaczyć na majówkowy urlop średnio 5880 zł. Najwięcej zapłacimy za odpoczynek w Turcji - tam średnia rezerwacja kosztuje 6131 zł, a najtaniej jest w Polsce, która zajmuje 5. miejsce wśród najczęściej wybieranych kierunków (1251 zł).

Wakacje.pl informują, że ponad połowa wczasowiczów (53 proc.) zamierzają spędzić wolny czas tylko z partnerem lub partnerką. Na wczasy z jednym dzieckiem zdecydowało się tylko 13 proc. turystów, a dwie pociechy zabierze ze sobą 7 proc.

Podobnie jak w przypadku letnich wakacji, podczas majówki też nie mamy zamiaru rezygnować z wygody i luksusów oferowanych przez hotele i kurorty. Co drugi Polak spędzi ten wyjątkowy czas w hotelu o standardzie 5 gwiazdek, a 33 proc. wybrało o jedną gwiazdkę mniej. Zdecydowana większość (77 proc.) wymaga też opcji All Inclusive, która w ostatnich latach zdominowała trendy żywieniowe.

Kapadocja, Turcja

Kapadocja, Turcja/fot. pixabay.com/selcukyildiz

Niezależnie od destynacji, pamiętajmy jednak, by zachować szczególną ostrożność podczas naszych wyjazdów. Bądźmy ostrożni i przestrzegajmy obostrzeń sanitarnych obowiązujących w kraju, w którym będziemy wypoczywać. Często wymagane jest wykonanie testu na obecność koronawirusa lub przedstawienie potwierdzenia o szczepieniu.

Kolejne kraje otwierają się na przyjezdnych, tak jak Belize, pamiętajmy jednak podczas wczasów o zasłanianiu ust oraz nosa, a także częstej dezynfekcji rąk. Zalecane jest również śledzenie oficjalnych informacji MSZ, które na bieżąco aktualizuje komunikaty dotyczące Polaków spędzających czas poza granicami kraju.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Wakacje.pl

Następny artykuł