Turysci.pl
Turyści powinni uważać. Lumiwings anuluje połączenia

fot. wikimedia.org/Ken Fielding/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Lumiwings przekłada start lotów z Łodzi do Włoch o miesiąc. Zniknęły też połączenia z Katowic

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turyści, którzy planowali lot z Katowic do Perugii oraz Forli liniami Lumiwings, muszą uzbroić się w cierpliwość. Połączenia zniknęły z systemu rezerwacyjnego przewoźnika. Problemy ogłosiło również lotnisko w Łodzi - tam pierwsze kursy do Włoch zostały przełożone o miesiąc.

  • Lumiwings w czerwcu miał uruchomić połączenia do Forli oraz Perugii z Katowic. Zniknęła jednak możliwość zarezerwowania biletów na te trasy

  • Port Lotniczy w Łodzi poinformował również, że Lumiwings zdecydował się przełożyć inaugurację lotów z tego lotniska do Włoch z 1 czerwca na 3 lipca

  • Grecki przewoźnik do tej pory nie działał na polskim rynku, a z jego oferty w ostatnim czasie zniknęło również kilka innych połączeń

Lumiwings powstał zaledwie 6 lat temu i nie zdążył jeszcze przekonać do siebie turystów z Polski, jego początki w naszym kraju są jednak wyjątkowo trudne. Jak informuje portal Pasazer.com, z systemu rezerwacyjnego przewoźnika zniknęły trasy, które już dawno promowane były jako atrakcyjna oferta wakacyjna.

Lumiwings kasuje trasy z Katowic

Mowa o połączeniach z Katowic do Perugii oraz Forli we Włoszech. Według przedstawianego wcześniej planu, samoloty miały ruszyć do tych miejsc już w czerwcu 2021 roku. Ich zapowiedzi pojawiły się już pod koniec stycznia, a promowane były jako istotne punkty w rozkładzie letnich lotów Lumiwings z Polski.

Pękł lód na Morskim Oku

Na Morskim Oku lód załamał się pod narciarzem. TPN apeluje o ostrożność

CZYTAJ DALEJ

Zgodnie z planem, samoloty miały startować do obu włoskich miast 2 razy w tygodniu: w poniedziałki oraz piątki. Dyrektor handlowy w TAL Aviator Group, która zajęła się wsparciem przewoźnika w dystrybucji lotów, podkreślał, że przyszli klienci liczyć będą mogli na „przyjazne i profesjonalne podejście podczas rezerwacji indywidualnych oraz grupowych podróży".

Na razie nie wiadomo, czy zniknięcie tras jest długotrwałym działaniem linii, czy też jest to krótkotrwała zmiana lub problemy z systemem rezerwacyjnym. Lumiwings nie przedstawił do tej pory oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Jasny jest natomiast fakt, że nie są to jedyne problemy tego przewoźnika.

Turyści planujący loty na wakacje muszą być czujni

7 maja specjalny komunikat opublikował na swoim profilu na Facebooku również Port Lotniczy Łódź. Jak poinformowano, Lumiwings także na tym lotnisku poczynił pewne zmiany. Zdecydowano, by inaugurację lotów z polskiego miasta do Włoch przełożyć z 1 czerwca na 3 lipca.

Zgodnie z przekazanymi wiadomościami, decyzja ta wywołana jest sytuacją epidemiczną.

Chociaż liczba zakażeń spada, a obostrzenia we Włoszech są powoli znoszone, rozpoczęcie nowego połączenia za trzy tygodnie mogłoby być przedwczesne – czytamy w publikacji.

Biorąc pod uwagę ten komunikat, niewykluczone, że podobna motywacja stoi za anulowaniem połączeń z Katowic, są to jednak na razie tylko przypuszczenia.

Port Lotniczy Łódź poinformował, że od 3 lipca samoloty Lumiwings latać będą do Trapani i Forli 2 razy w tygodniu: w soboty oraz we wtorki. Zapowiadane są również specjalne promocje na bilety na te połączenia, a szczegóły na ten temat pojawić się mają już niedługo.

Mimo to turyści, którzy planowali wyjazd przed rozpoczęciem sezonu, powinni ostrożnie rezerwować miejsca i upewnić się, że ich lot na pewno się odbędzie.

Kolejną istotną wiadomością dla osób planujących urlopy jest przedłużenie zamknięcia lotniska w Zielonej Górze. Nie będzie ono obsługiwało lotów aż do 17 maja. Szczegóły przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Pasazer.com

Podobne artykuły

Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >
hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >