Turysci.pl
Lonisko w Zielonej Górze pozostanie zamknięte

Lotnisko w Zielonej Górze pozostanie zamknięte do 17 maja

6 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Lotnisko Zielona Góra-Babimost pozostanie zamknięte aż do 17 maja. Przedłużenie zamknięcia wynika z trudnej sytuacji epidemicznej. Władze portu zwracają się do pasażerów, których loty zostały odwołane, o skontaktowanie się z przewoźnikami.

  • Decyzja o przedłużeniu czasowego zawieszenia lotów na lotnisku Zielona Góra-Babimost została podjęta przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”

  • Władze portu apelują do pasażerów, których loty zostały odwołane, o skontaktowanie się z przewoźnikami

  • Port lotniczy w Babimoście pozostaje zamknięty od 15 marca

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podjęło decyzję o zamknięciu lotniska Zielona Góra-Babimost. Wiadomość przekazał port na swoim profilu na Facebooku 1 maja w godzinach popołudniowych.

Lotnisko Zielona Góra-Babimost zamknięte do 17 maja

Jak czytamy we wpisie, zawieszenie lotów potrwa do 17 maja 2021 roku. Decyzja ta podyktowana jest trudną sytuacją epidemiczną.

Nagrania z Chin pokazują, jak wielu turystów wybrało się na urlopy

Chińscy turyści ruszyli na urlopy. Największe atrakcje oblegane przez tłumy

CZYTAJ DALEJ

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach większość portów lotniczych na całym świecie odnotowała straty. Już pod koniec stycznia 2021 roku pojawiły się pierwsze raporty, przewidujące ogromny kryzys, który czeka tę branżę. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

Władze lotniska podkreślają, że przedłużenie zamknięcia lotniska Zielona Góra-Babimost podyktowana jest przede wszystkim troską o zdrowie pasażerów. Podkreślono, że jest to ten wyraz troski o pracowników obsługi portu, jak i linii lotniczych.

We wpisie umieszczono także apel do pasażerów, którzy w ciągu najbliższych 3 tygodni mieli zaplanowany do lub z zamkniętego portu. Osoby te proszone są o zwrócenie się bezpośrednio do przewoźników, z którymi mieli lecieć.

W czasie pandemii większość przewoźników złagodziła przepisy dotyczące zwrotu kosztów, wypłat odszkodowań oraz wydawania voucherów w przypadku lotów odwołanych z powodów związanych z pandemią. Strategię tą przyjęły też linie latające z Polski, konieczne jest jednak zapoznanie się z regulaminem i obowiązującymi przepisami.

Przedstawiciele portu Zielona Góra-Babimost zapewniają, że sytuacja jest cały czas na bieżąco monitorowana przez jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo obiektu. Gdy tylko pandemia na terenie Polski się uspokoi, bez wątpienia port wróci do funkcjonowania.

Jednocześnie PPL zapowiedziało, że decyzja o warunkowym wstrzymaniu lotów może ulec zmianie. Nie doprecyzowano jednak, czy pasażerowie liczyć mogą na ewentualne, wcześniejsze przywrócenie połączeń, czy też kontynuację lockdownu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Lotnisko Zielona Góra-Babimost

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >