Turysci.pl
Grecja przedłuża zakaz lotów krajowych

fot. unsplash.com/Alex Blăjan

Loty krajowe w Grecji zawieszone do 10 maja. Obostrzenia w zagranicznych do 3 maja

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Grecja ogłosiła przedłużenie zawieszenia lotów krajowych do 10 maja. Wiadomość potwierdził tamtejszy Urząd Lotnictwa Cywilnego. Przypomniano również o obostrzeniach dotyczących lotów z zagranicy, obowiązujących do 3 maja, a przepisy dotyczące kursów z Rosji doprecyzowano.

  • Loty krajowe w Grecji zostają wstrzymane do 10 maja

  • Obowiązujące obostrzenia dotyczące turystów przylatujących z zagranicy są ważne do 3 maja

  • Osoby podróżujące z Rosji do Grecji muszą zarówno okazać negatywny wynik testu na COVID-19, jak i przedstawić certyfikat szczepień

Grecja już od kilku tygodni zapowiada otwarcie granic oraz odmrożenie krajowego sektora turystycznego. Plany są niezwykle ambitne i trudno się temu dziwić, kraj ten bowiem przed pandemią czerpał z turystyki ogromne zyski. Wielu obywateli zatrudnionych jest też w tym sektorze, więc w wyniku pojawienia się koronawirusa całe państwo zmaga się w poważnym kryzysem.

Mimo zapowiedzi otwarcia turystyki, Grecja jednak ostrożnie podchodzi do luzowania obostrzeń. W wielu miejscach w Europie zauważalna jest właśnie trzecia fala pandemii, Hellada zatem również postanowiła przedłużyć ograniczenia. Do 10 maja zawieszone będą loty krajowe, a podróżni z Rosji przygotować się muszą na dodatkowe wytyczne.

Hotele mogą nie zostać otwarte 4 maja

Media: 4 maja może nie dojść do otwarcia hoteli

CZYTAJ DALEJ

Grecja przedłuża zakaz lotów krajowych

Grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego, cytowany przez Greek Travel Pages, poinformował, że do 10 maja loty krajowe są zakazane. Przepis obowiązuje zarówno kursy biznesowe, jak i komercyjne.

Podkreślono, że z zakazu zwolnione są jedynie kursy mające związek z kwestiami zdrowotnymi, łączeniem rodzin lub powrotem do stałego miejsca zamieszkania. Podkreślono również, że nie dojdzie do wcześniejszego luzowania restrykcji obowiązujących loty z zagranicy.

Obecne przepisy dotyczące również turystów, będą ważne do 3 maja. Zgodnie z nimi wszystkie osoby, przekraczające granicę, zobowiązane są do wypełnienia formularza lokalizacyjnego, dostępnego na stronie greckiego rządu.

Każdy podróżny musi na 72 godziny przed podróżą zrobić też test na COVID-19, a negatywny wynik przedstawić na lotnisku. Po wylądowaniu podróżni mogą zostać poproszeni o wykonanie dodatkowego badania. Jeszcze przez kilka dni każdy turysta przejść musi również 7 dni samoizolacji w miejscu, które wskaże w formularzu.

Osoby przylatujące do Grecji z Rosji muszą okazać certyfikat szczepień. Oprócz tego konieczne jest również pokazanie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Jeśli badania to nie zostanie zrobione przed wylotem, będzie konieczność przejścia obowiązkowej kwarantanny.

Grecy chcą przyjmować turystów od maja

Wiadomości zapowiadające otwarcie granic Grecji dla turystów, pojawiały się już początkiem marca. Choć wtedy nie były jeszcze znane szczegóły, tamtejsi politycy zapewniali, że zrobią wszystko, by przyjąć podróżnych i zapewnić im bezpieczeństwo.

Obietnice te były wielokrotnie powtarzane, wraz z ujawnianiem kolejnych szczegółów. Ostatecznie podjęto decyzję o zniesieniu obowiązkowej kwarantanny dla turystów, co najprawdopodobniej nastąpi właśnie 3 maja, o ile sytuacja pandemiczna nie ulegnie zmianie.

Grecy podkreślają, że cały pobyt urlopowiczów na terenie ich kraju, odbywał się będzie przy zachowaniu najwyższych standardów sanitarnych. W hotelach zapewniane mają być środki do dezynfekcji, a obsługa poruszać się ma w maseczkach. Leżaki przy basenach oraz stoliki w restauracjach rzekomo rozstawiane będą w bezpiecznej odległości.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Turystyka.rp.pl

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >