Turysci.pl
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Screen/Facebook/Miasto Szczyrk

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Ksiądz Andrzej Loranc w Niedzielę Wielkanocną błogosławił mieszkańców oraz turystów ze szczytu Skrzycznego. W sieci pojawiło się nagranie, jak proboszcz wjeżdża na zaśnieżoną górę kolejką, a potem wnosi monstrancję na platformę widokową.

  • Ksiądz wjechał kolejną linową na szczyt Skrzycznego

  • Błogosławił ludziom z platformy, trzymając monstrancję

  • Lokalna branża turystyczna jest pogrążona w kryzysie

Ksiądz Andrzej Loranc jest proboszczem parafii św. ap. Piotra i Pawła w Szczyrku. W Niedzielę Wielkanocną duchowny postanowił w wyjątkowy sposób pobłogosławić wiernych - zarówno tych miejscowych, jak i turystów, którzy przyjeżdżali w góry na narty w ostatnich miesiącach.

Ksiądz błogosławił turystów i mieszkańców w Szczyrku

We współpracy z miastem, ksiądz wjechał kolejką linową na szczyt Skrzycznego, gdzie stanął na platformie widokowej. Wzniósł monstrancję z Najświętszym Sakramentem do góry i rozpoczął modlitwę.

Grecja przedłuża ograniczenia dla podróżnych

Grecja przedłuża obostrzenia dotyczące lotniczych podróży międzynarodowych

CZYTAJ DALEJ

Błogosławcie Pana niebo i ziemio. Błogosławcie Pana góry i pagórki. Błogosławcie pana lody i śniegi – słyszymy na nagraniu.

W dalszej części duchowny podkreślał, że „czuwa nad nami Boża opatrzność". Znakiem tego właśnie miało być błogosławieństwo, z którego relację obejrzeć można na profilu Miasto Szczyrk na Facebooku.

W dalszej części ksiądz Loranc podziękował, że mimo obostrzeń i pandemii, turyści i mieszkańcy „mogli choć przez chwilę szusować po stokach i cieszyć się pięknem Beskidów".

Wpis spotkał się z pozytywnym odzewem internautów. Zebrał dziesiątki reakcji i optymistyczne komentarze.

Polska branża turystyczna bardzo ucierpiała przez pandemię

Szczyrk, podobnie jak wiele górskich miejscowości, odniósł gigantyczne straty w wyniku pandemii i wprowadzanych przez rząd lockdownów. Obiekty noclegowe przez większość sezonu pozostają zamknięte, a przedsiębiorcy liczą straty.

Po warunkowym otwarciu stoków w połowie lutego, tamtejsze ośrodki zalały tłumy podróżnych. Pojawiały się nawet zarzuty o nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego, sanepid jednak nie dopatrzył się wtedy żadnych uchybień. Właściciele obiektów również podkreślali , że wszystko organizowane było zgodnie z reżimem sanitarnym.

Niestety szybko okazało się, że odrabianie strat nie potrwa długo. Po około miesiącu rząd znów zadecydował o ogólnopolskim lockdownie, co ponownie zamroziło cały sektor. Obecne ograniczenia oficjalnie obowiązywać mają do 9 kwietnia, nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie hotele będą mogły przyjmować gości.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Facebook/Miasto Szczyrk

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >