Kogel-mogel. Gdzie powstawał film?Youtube.com/Radio Złote Przeboje (screen)

Wiecie, gdzie kręcono Kogel-mogel i Kogel-mogel II?

"Kogel-mogel" to jedna z najsłynniejszych polskich komedii. Miejscowość kojarzona z tym filmem to Grabowo, jednak jest to fikcyjna wieś. Wiemy, gdzie powstały zdjęcia do filmu o losach Katarzyny Solskiej.

"Kogel-mogel" jak też "Galimatias, czyli kogel-model II" to z pewnością jedne z najbardziej znanych polskich komedii. Polacy pokochali Katarzynę Solską oraz innych bohaterów filmu, jak Pawła czy państwa Wolańskich. Grabowo, w którym działy się losy postaci, jest jednak fikcyjną miejscowością. Udało nam się jednak dowiedzieć, gdzie powstawały zdjęcia.

Magda Gessler w niebezpieczeństwie? Jest nagranie. Fani boją się o swoją idolkęMagda Gessler w niebezpieczeństwie? Jest nagranie. Fani boją się o swoją idolkęCzytaj dalej

Gdzie kręcono film "Kogel-mogel"?

Jak się okazuje, w fikcyjną miejscowość o nazwie Grabowo została przekształcona wieść Roszczep. Położona jest w gminie Klembów w powiecie wołomińskim. Miejscowość znajduje się blisko Warszawy. W drugiej połowie XVI wieku leżała w powiecie kamienieckim ziemi nurskiej województwa mazowieckiego. Była to prywatna wieś szlachecka. W 1975 roku została przekształcona w miejscowość administracyjnie należącą do województwa ostrołęckiego.

Film pt. "Kogel-mogel" powstawał tam w 1988 roku. W następnym roku nakręcono kontynuację o nazwie "Galimatias, czyli kogel-mogel II". Jednak nie była to jedyna lokalizacja. Kultowe komedie powstawały także w Warszawie. Na ekranie można zobaczyć takie atrakcje polskiej stolicy jak Stare Miasto, Trasa Łazienkowska, Dworzec Centralny, Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście czy Ogród Saski.

Dzisiaj grzeje: 1.Anna Mucha tym razem przesadziła? Jej wdzięki zasłaniały tylko "kaczuszki"
2. Niewielu wie, co Paweł Królikowski jako ostatnie powiedział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Już wtedy czuł niepokój?

Filmy często wyznaczają pomysły na ciekawe podróże. Wiele osób jeździ po kraju, aby odwiedzić słynne miejsca znane z różnych produkcji. Tak dzieje się na przykład z "Janosikiem". Pisaliśmy o sceneriach z tego serialu, które warto odwiedzić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mały kotek bawił się na schodach. Wtem zjawił się owczarek niemiecki i chwycił go w zęby
  2. Smażone mięso jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Naukowcy nie pozostawiają złudzeń
  3. Nagły atak na plaży w Międzyzdrojach. Wyciekło nagranie, co za sceny
  4. Skrzynecka wrzuciła zdjęcie z wakacji. Kim jest tajemnicza osoba obok gwiazdy? Kto był z nimi?
  5. TVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopnia
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Następny artykuł