Turysci.pl
biuro podróży

fot. Pixabay/ useche70

Holenderskie biuro podróży D-Reizen upadło. Kolejna ofiara pandemii

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Holenderskie biuro podróży D-Reizen jest kolejną ofiarą pandemii. W poniedziałek sąd ogłosił upadłość jednego z największych operatorów w kraju. Według organizacji ANVR jest to pierwsze poważne bankructwo od samego początku pandemii w holenderskiej branży turystycznej.

Biuro podróży borykało się z problemami finansowymi od wielu miesięcy. Dodatkowo trwająca od ponad roku pandemia COVID-19 praktycznie pozbawiła firmę wszelkich dochodów. Powstałe w 1965 roku D-Reizen zatrudnia 1150 osób w 285 biurach podróży w całym kraju.

Jedno z największych biur podróży w Holandii upadło

Sąd w Haarlem w poniedziałek ogłosił niewypłacalność jednego z największych operatorów turystycznych w Holandii. Dziennik „Algemeen Dagblad" przekazał, że bezpośrednim powodem upadku były roszczenia TUI Nederland. Biuro podróży D-Reizen nie było w stanie ich spłacić.

Organizacja holenderskiej branży turystycznej ANVR poinformowała, że jest to pierwsze poważne bankructwo w tym sektorze, od samego początku pandemii koronawirusa. Jak twierdzą, upadłością zagrożone jest co trzecie biuro turystyczne w kraju.

WP: rząd przedłuży obostrzenia dla hoteli

WP: Hotele mogą zostać otwarte dopiero w maju

CZYTAJ DALEJ

Jak czytamy na stronie dutchnews.nl, wpływ na bankructwo firmy miało również powolne tworzenie funduszu voucherów rządowych, dzięki którym biura podróże i linie lotnicze mogłyby zwrócić pieniądze klientom za niezrealizowane wycieczki.

W siedzibie firmy wyłączone zostały telefony, a e-mail wysłany przez PAP do biura komunikacji firmy z prośbą o kontakt wrócił z informacją, że „nie może być dostarczony".

Zagranicznym mediom udało się nawiązać kontakt z dyrektorem firmy. Jan Henne de Dijn powiedział dziennikarzowi NOS, że „jest to dla nich czarny dzień".

- Przeprowadziliśmy wiele rozmów, próbując znaleźć rozwiązanie. Nasze bankructwo eliminuje ważną część holenderskiej branży turystycznej - mówił prezes firmy cytowany przez portal dutchnews.nl.

Poważne problemy ma również polska branża turystyczna. Polscy przedsiębiorcy obawiają się upadłości, a wielu z nich czuje się zostawionych samym sobie. Niedawno informowaliśmy o żądaniach przedsiębiorców wobec polskiego rządu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, dutchnews.nl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >