Holandia ogłasza nowe obostrzenia i zapowiada wprowadzenie „koronapaszportu”. Mógłby obowiązywać już od lata
Holandia zdecydowała się na przedłużenie restrykcji, w tym godziny policyjnej, do końca marca. Taką wiadomość podał podczas poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mark Rutte. Tego samego dnia minister zdrowia Hugo de Jonge zapowiedział prace nad wprowadzeniem „koronapaszportu”.
-
Holandia przedłuża większość restrykcji do końca marca
-
Premier zwrócił się do rodaków, aby wstrzymali się z podróżami
-
Minister zdrowia zapowiedział prace nad „koronapaszportem”
Holandia zdecydowała się na przedłużenie większości restrykcji do końca marca. Jak podkreślił premier Mark Rutte, obecnie nie ma sensu łagodzenie kursu walki z COVID-19, ponieważ liczba zakażeń wciąż jest wysoka.
Holandia przedłuża restrykcje
Premier Holandii ogłosił w poniedziałek, że godzina policyjna obowiązująca między 21 a 4.30 zostanie utrzymana do 31 marca. Będzie ona obowiązywała również podczas wyborów zaplanowanych na przyszły tydzień, jednak jak podkreślił szef rządu, nie powinna ona stanowić żadnych przeszkód dla wolnych wyborów.
Rutte zwrócił się również do swoich rodaków, aby wstrzymali na razie swoje plany podróżnicze. Zarekomendował, aby pozostać w domach jeszcze do 15 kwietnia .
- Zostańcie w Holandii, nie podróżujcie - apelował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mark Rutte.
Podczas tej samej konferencji prasowej wicepremier i minister zdrowia Hugo de Jonge (CDA) wyraził nadzieję, że latem dojdzie do zniesienia większości obostrzeń. Dodał, że chciałby, aby obecna wydajność testów zostanie zwiększona z obecnych 25 do 100 tys. w kwietniu.
- Jeżeli dostawy szczepionek będą na obecnym poziomie, to do 1 lipca zostanie zaszczepiony każdy, kto zechce - powiedział minister de Jonge.
Tego samego dnia minister de Jonge zapowiedział również wprowadzenie specjalnego paszportu . Dokument otrzymałaby każda osoba zaszczepiona lub która przeszła wcześniej chorobę i jest uodporniona. Rozmowy na temat wprowadzenia jednolitego dokumentu trwają w całej Unii Europejskiej.
Minister uznał, że takie rozwiązanie dałoby ludziom większą swobodę. Osoby posiadające taki dokument mogłyby wybrać się na koncert lub pójść do kina . De Jonge dodał także, że „korona-paszport” mógłby obowiązywać od najbliższego lata. „Będzie to technicznie możliwe” - zapowiedział minister.
Zgodnie z nowymi zasadami obowiązującymi w Holandii, od 16 marca dzieci będą mogły wrócić do nauki pływania, a dorośli ćwiczyć na świeżym powietrzu w 4-osobych grupach. Ponadto mieszkańcy domów opieki będą mogli przyjmować nie jednego, a dwóch gości dziennie. Duże sklepy, od 50m2, będą mogły przyjmować jednego klienta na 25m2, zamiast obecnego limitu dwóch osób na piętrze.
Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl
Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:
-
W całej Polsce zgasną światła. Znamy datę i godzinę, ważna akcja
-
Zmiany w przemieszczaniu w jednym regionie. Pasażerowie kolei powinni wiedzieć
Źródło: Polsat News