Turysci.pl
Hiszpania łagodzi restrykcje

fot. unsplash.com/Sylwia Bartyzel/zdjęcie poglądowe

Hiszpania znosi stan wyjątkowy 9 maja. Podróże krajowe możliwe, ruszyły rezerwacje

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Hiszpania 9 maja znosi stan wyjątkowy. Oznacza to, że już wkrótce będą możliwe podróże po kraju, przestanie obowiązywać również godzina policyjna. Mieszkańcy świętują poluzowanie obostrzeń - gwałtownie rośnie liczba rezerwacji na wyjazdy krajowe.

  • Hiszpania znosi stan wyjątkowy z dniem 9 maja

  • Hiszpanie masowo rezerwują krajowe wakacje. Liczba bookingów wzrosła o 120 proc.

  • 24 proc. wszystkich majowych wyjazdów dotyczy Wysp Kanaryjskich

Hiszpania ogłosiła stan wyjątkowy 25 października 2020 roku. Od tamtej chwili mieszkańcy pogodzić się musieli z obostrzeniami dotyczącymi m.in. przemieszczania się po kraju. Ponadto obowiązywała godzina policyjna, a wiele obiektów działało z ograniczeniami. 9 maja jednak wszystko się zmieni - jak podaje hiszpański serwis Hosteltur, rząd nie przewiduje dalszego przedłużania zakazów.

Hiszpania znosi stan wyjątkowy. Obywatele ruszają na urlopy

Pedro Sanchez, premier Hiszpanii, miał ogłosić początkiem kwietnia, że rząd nie zamierza przedłużać stanu wyjątkowego, który zgodnie z planem ma dobiec końca 9 maja. Teraz wszystko wskazuje na to, że decyzja ta zostanie utrzymana, a mieszkańcy zamierzają w pełni wykorzystać nowe możliwości.

WHO sprzeciwia się paszportom szczepionkowym

Zespół doradców WHO nie popiera paszportów szczepionkowych

CZYTAJ DALEJ

Jak podają lokalne media i internetowe biuro Destinia, porównując tydzień do tygodnia, przez ostatnie dni liczba rezerwacji wakacji krajowych wzrosła o 120 proc. Szczególną popularnością cieszą się wczasy na Wyspach Kanaryjskich, które stanowią aż 24 proc. ze wszystkich planowanych wyjazdów.

Ten gwałtowny wzrost zainteresowania urlopami krajowymi potwierdziła również Reyes Maroto, hiszpańska minister turystyki. Liczba rezerwacji rośnie z każdym kolejnym dniem i już ocenia się, że są to najlepsze wyniki, zanotowane przez Destiny, od września 2020 roku.

Drugim najpopularniejszym kierunkiem turystycznych wyjazdów Hiszpanów okazał się Madryt (8 proc. wszystkich rezerwacji). Podium zamknęło Alicante z wynikiem na poziomie 6 proc.

Jakie są zasady wjazdu do Hiszpanii?

Hiszpania jest jednym z ulubionych krajów turystów z Polski. Zarówno na część kontynentalną, jak i wyspy, każdego roku przed pandemią przylatywały tłumy naszych rodaków. A jak sytuacja wygląda obecnie?

W ostatnim czasie liczba rezerwacji wakacji w tym państwie wyraźnie wzrosła. Wszystko za sprawą nadchodzącego sezonu letniego. Nie wiadomo jeszcze, jakie obostrzenia Hiszpania utrzyma wobec turystów z zagranicy, ale obecnie pasażerowie przedstawić muszą negatywny wynik testu na COVID-19, wykonany na 72 godziny przed stawieniem się na granicy.

Konieczne jest również wypełnienie formularza sanitarnego, dostępnego na stronie spth.gob.es. Można to też zrobić za pomocą specjalnej aplikacji Spain Travel Health-SpTH. Po wykonaniu tego kroku, każdy turysta otrzyma kod QR, który przedstawić trzeba na granicy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Turystyka.rp.pl

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >