Turysci.pl
hiszpania

fot. Pixabay/ aykapog

Polacy wykupują loty do Hiszpanii na potęgę. Liczba miejsc wzrosła o 2644 procent

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hiszpania jest jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków Polaków. Jak się okazuje, nawet w czasie pandemii kierunek cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Liczba miejsc w samolotach rejsowych na drugi kwartał wzrosła tam o 2644 procent, a jest to w dużej mierze zasługa polskich turystów.

Hiszpania każdego roku cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa będzie musiała odrabiać straty. Chociaż wyjazd w tym kierunku planują miliony osób, wciąż to tylko połowa liczby z roku 2019.

Polacy masowo rezerwują wakacje w Hiszpanii

Według wyliczeń organizacji Turespaña zajmującej się promocją turystyczną Hiszpanii regularni przewoźnicy zaplanowali łącznie 14 milionów miejsc w samolotachna trasach międzynarodowych, zaplanowanych na drugi kwartał tego roku.

Chociaż jest to o 2644 procent więcej niż rok wcześniej, kiedy było ich 513 tysięcy, należy pamiętać, że do wyniku z 2019 jeszcze bardzo daleko. Wówczas Hiszpanię odwiedziło 30,5 miliona turystów, czyli ponad dwukrotnie więcej.

Co ciekawe, bardzo wysoka liczba rezerwacji pochodzi od polskich turystów. Liczba zaplanowanych miejsc przewiduje bowiem jedynie 11,5-procentowy ubytek wobec sezonu sprzed pandemii.

hotele

IGHP podała proponowaną datę otwarcia turystyki. Hotele chcą działać w reżimie sanitarnym

CZYTAJ DALEJ

Chociaż w kwietniu zaplanowano 30,8 tysiąca miejsc dla podróżujących z Polski (mniej o 68,7 procent wobec 2019 roku), w maju liczba ta ma wzrosnąć aż do 121,9 tysiąca (o 9,8 procent więcej niż w 2019 roku). W czerwcu natomiast planowane jest przygotowanie 154,5 tysiąca miejsc (plus 12,2 procent).

Co ciekawe, Polska jest jedynym rynkiem źródłowym uwzględnionym w zestawieniu (17 krajów + reszta świata), na którym pojawiły się jakiekolwiek wzrosty wobec 2019 roku.

Z kolei rynki, z których odnotowano najwyższy spadek to Chiny (91 procent), Finlandia (82 procent) i Stany Zjednoczone (80,3 procent). Jeżeli chodzi o najważniejsze rynki źródłowe jak Wielka Brytania i Niemcy spadek wynosi odpowiednio 60 i 45,2 procent.

Jak przekazuje Turespaña, w swoich statystykach od teraz pokazywać będzie plany linii lotniczych na poszczególne miesiące i loty faktycznie zrealizowane. Dodaje jednak, że z uwagi na zmiany dotyczące wykorzystania slotów, zapowiedzi linii lotniczych niekoniecznie pokrywają się z ich realnymi planami.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści

Czytaj więcej >

Na topie

LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardessa zdradza 5 najbardziej znienawidzonych nawyków pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie? TikTokerka pokazała prosty sposób

Czytaj więcej >

Na topie

Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Czytaj więcej >

Na topie

Dobry procesor w laptopie gamingowym – czyli jaki?

Czytaj więcej >