Turysci.pl
hiszpania

fot. Pixabay/ aykapog

Polacy wykupują loty do Hiszpanii na potęgę. Liczba miejsc wzrosła o 2644 procent

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hiszpania jest jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków Polaków. Jak się okazuje, nawet w czasie pandemii kierunek cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Liczba miejsc w samolotach rejsowych na drugi kwartał wzrosła tam o 2644 procent, a jest to w dużej mierze zasługa polskich turystów.

Hiszpania każdego roku cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa będzie musiała odrabiać straty. Chociaż wyjazd w tym kierunku planują miliony osób, wciąż to tylko połowa liczby z roku 2019.

Polacy masowo rezerwują wakacje w Hiszpanii

Według wyliczeń organizacji Turespaña zajmującej się promocją turystyczną Hiszpanii regularni przewoźnicy zaplanowali łącznie 14 milionów miejsc w samolotachna trasach międzynarodowych, zaplanowanych na drugi kwartał tego roku.

Chociaż jest to o 2644 procent więcej niż rok wcześniej, kiedy było ich 513 tysięcy, należy pamiętać, że do wyniku z 2019 jeszcze bardzo daleko. Wówczas Hiszpanię odwiedziło 30,5 miliona turystów, czyli ponad dwukrotnie więcej.

Co ciekawe, bardzo wysoka liczba rezerwacji pochodzi od polskich turystów. Liczba zaplanowanych miejsc przewiduje bowiem jedynie 11,5-procentowy ubytek wobec sezonu sprzed pandemii.

hotele

IGHP podała proponowaną datę otwarcia turystyki. Hotele chcą działać w reżimie sanitarnym

CZYTAJ DALEJ

Chociaż w kwietniu zaplanowano 30,8 tysiąca miejsc dla podróżujących z Polski (mniej o 68,7 procent wobec 2019 roku), w maju liczba ta ma wzrosnąć aż do 121,9 tysiąca (o 9,8 procent więcej niż w 2019 roku). W czerwcu natomiast planowane jest przygotowanie 154,5 tysiąca miejsc (plus 12,2 procent).

Co ciekawe, Polska jest jedynym rynkiem źródłowym uwzględnionym w zestawieniu (17 krajów + reszta świata), na którym pojawiły się jakiekolwiek wzrosty wobec 2019 roku.

Z kolei rynki, z których odnotowano najwyższy spadek to Chiny (91 procent), Finlandia (82 procent) i Stany Zjednoczone (80,3 procent). Jeżeli chodzi o najważniejsze rynki źródłowe jak Wielka Brytania i Niemcy spadek wynosi odpowiednio 60 i 45,2 procent.

Jak przekazuje Turespaña, w swoich statystykach od teraz pokazywać będzie plany linii lotniczych na poszczególne miesiące i loty faktycznie zrealizowane. Dodaje jednak, że z uwagi na zmiany dotyczące wykorzystania slotów, zapowiedzi linii lotniczych niekoniecznie pokrywają się z ich realnymi planami.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RP

Podobne artykuły

LOT zawiesza połączenia

Na topie

LOT podjął decyzję. Zawieszają część połączeń 25 stycznia

Czytaj więcej >
jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >