Godzinna akcja ratunkowa na polskiej plaży. 13-latek trafił śmigłowcem do szpitala
29 czerwca policja z Nowego Dworu Gdańskiego została wezwana na jedną z plaż w Krynicy Morskiej. 13-letni chłopiec zaginął pod wodą. Trwały gorączkowe poszukiwania służb ratunkowych.
Na plaży w Krynicy Morskiej służby rozpoczęły poszukiwania zaginionego 13-letniego chłopca w wodzie. Po godzinie udało się go odnaleźć.
13-latek zaginął na plaży. Służby podjęły poszukiwania
Na swoim profilu facebookowym Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Gdańskim poinformowała o niebezpiecznym zdarzeniu na plaży w Krynicy Morskiej. 29 czerwca po godzinie 13 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP dostał zgłoszenie o topiącym się 13-letnim chłopcu.
“W czwartek ok. godz. 13:25 dyżurny nowodworskiej policji otrzymał zgłoszenie, że za miejscowością Krynica Morska pod wodą zniknął 13-letni chłopiec, mieszkaniec województwa mazowieckiego, który przebywał wraz z rodzicami na plaży” - poinformowała redakcję PAPu oficer prasowa nowodworskiej policji młodsza aspirantka Karolina Figiel.
Po dotarciu na miejsce, służby rozpoczęły poszukiwania chłopca. Trwały one godzinę.
Wyciągnięto nieprzytomnego 13-latka z wody. Trafił do szpitala
Jak poinformowała komenda powiatowa, w trakcie prowadzonych działań turysta zaangażowany w poszukiwania wyciągnął nieprzytomnego chłopca z wody. Udzielono 13-latkowi pierwszej pomocy, a później przetransportowano go śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.
“Do zdarzenia doszło na niestrzeżonej plaży. Pamiętajmy o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą” - apeluje komenda powiatowa.
Policja apeluje o ostrożność
Wakacje jest to czas zwiększonej aktywności turystów na kąpieliskach. Policja ostrzega, aby wybierać rozsądnie miejsca do pływania. Odradzane są kąpieliska niestrzeżone i nieoznakowane. Turyści nie mogą pływać na przystani, przy falochronach, mostach, zaporach czy w miejscach oznaczonych czerwoną flagą. Funkcjonariusze przypominają też, aby nie wchodzić do wody po niedawno zjedzonym posiłku oraz dłuższym opalaniu, aby uniknąć skurczu żołądka i wstrząsu termicznego.
Źródło: PAP