Turysci.pl
Grecja jest krajem, który najbardziej chcą odwiedzić Europejczycy

fot. pixabay.com/designermikele

Europejczycy najbardziej chcą odwiedzić Grecję. Na drugim miejscu Włochy, dalej Hiszpania

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Najwięcej europejskich turystów ma ochotę odwiedzić Grecję. Na drugim miejscu znalazły się Włochy, a na trzecim Hiszpania. Sondaż przeprowadzony przez Instytut Elcano oraz instytut turystyki Turespana zdradził, za którymi państwami najbardziej tęsknią podróżni.

  • Europejczycy najbardziej chcą odwiedzić Grecję

  • Osoby spoza Europy są chętne na wyjazdy do Hiszpanii oraz Włoch

  • W badaniu wzięło udział 17300 osób z 29 krajów

Grecja jest jednym z krajów najchętniej odwiedzanych przez Polaków, a okazuje się, że pozostali mieszkańcy Starego Kontynentu mają podobne gusta. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez hiszpański królewski Instytut Elcano oraz instytut turystyki Turespana, Europejczycy właśnie do Hellady pojechaliby najchętniej.

Grecja jest turystycznym hitem w Europie

Mieszkańcy Europy wybrali 3 kraje, które chcą odwiedzić: Grecję, Włochy oraz Hiszpanię. Badanie objęło również osoby spoza Starego Kontynentu, wśród których Grecja znalazła się na 5. miejscu. Wyprzedziła je Hiszpania, Włochy, Francja oraz Wielka Brytania.

Na podstawie badania przeprowadzonego we wrześniu 2020 roku na 17300 osobach z 29 krajów, okazało się, że Grecja jest na 7 miejscu pod względem przyjętej liczby turystów w skali światowej. Przed nią znalazła się Hiszpania, Francja, Włochy, Niemcy, UK oraz USA.

GOPR przekazał tragiczną wiadomość

GOPR przekazał smutną wiadomość. Dwóch ratowników górskich nie żyje

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Z pewnością dla wielu osób wyniki te nie będą zaskoczeniem, bo Helladę często wymienia się jako jedną z ulubionych destynacji podróżniczych, która od lat niezmiennie cieszy się gigantyczną popularnością.

Do badania odniosła się również Grecja Konfederacja Turystyczna, podkreślając, jak duże znaczenie dla gospodarki tego kraju ma turystyka. Eksperci twierdzą, że większość podróżnych odwiedza Helladę w celach wypoczynkowych: by wypocząć na plaży, pływać w morzu, próbować lokalnych potraw oraz robić zakupy, co napędza lokalną gospodarkę.

Grecy przygotowują się do sezonu

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku również Grecję odwiedzą prawdziwe tłumy, nawet mimo trwającej pandemii. Kyriakos Mitsotakis, premier tego kraju, już na początku lutego sugerował, że w 2021 roku lokalny sektor turystyczny obsłuży więcej podróżnych niż rok wcześniej.

Co prawda tylko co trzeci polski turysta planuje zagraniczne wakacje, jednak bez wątpienia wiele osób wybierze właśnie południe Europy, podobnie jak stało się to rok temu.

Grecja już początkiem marca zapowiadała luzowanie obostrzeń pandemicznych obowiązujących w granicach kraju i złagodzenie restrykcji na granicach. Choć deklarują przestrzeganie protokołu sanitarnego, są świadomi, że turystyka stanowi znaczną część ich gospodarki.

Z tego powodu od 14 maja greckie granice dla turystów mają zostać otwarte, co potwierdził tamtejszy minister turystyki. Jedynym warunkiem ma być negatywny test na COVID-19 lub zaświadczenie o przejściu szczepienia.

Grecja jest gotowa na sezon 2021 z pełnym protokołem sanitarnym. Warunkiem koniecznym podróży do naszego kraju będzie negatywny test molekularny lub zaświadczenie o szczepieniu – mówił minister Harry Theoharis w rozmowie z Reutersem.

Więcej o obowiązujących zasadach wjazdu do Grecji przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Dziennik.pl

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >