Turysci.pl
majówka

fot. Pixabay/ Alexandra_Koch

Eksperci zabrali głos ws. otwarcia hoteli. Padły ważne słowa o majówce

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wyjazd na majówkę w tym roku ponownie będzie niemal niemożliwy ze względu na panujące restrykcje. Już wkrótce jednak możliwe będzie ich poluzowanie. Eksperci zabrali głos w sprawie otwarcia hoteli i innych obiektów. Pojawił się również ważny głos w sprawie samego weekendu majowego.

  • Eksperci twierdzą, że hotele będą mogły zostać otwarte w pierwszej kolejności

  • Otwierane obiekty obowiązywał będzie ścisły reżim sanitarny

  • Lekarze przypominają, aby zachowywać ostrożność w czasie majówki

Majówka zbliża się wielkimi krokami, jednak w tym roku ponownie przebiegnie pod znakiem restrykcji. Eksperci, na których powołuje się RMF, są jednak zdania, że zaraz po długim weekendzie będzie można częściowo poluzować restrykcje.

Eksperci chcą otwarcia hoteli zaraz po majówce

Zdaniem wirusologów szkoły podstawowe, galerie handlowe i hotele będą mogły zostać otwarte w pierwszej kolejności. Nastąpić to może już zaraz po majówce, czyli 4 maja, jednak tylko w województwach z mniejszą liczbą zakażeń. Taki scenariusz potwierdzają również inne źródła.

Ekspert rządowej Rady Medycznej prof. Krzysztof Tomasiewicz w rozmowie z RMF24 zapewnił, że wówczas do szkoły będą mogły wracać coraz starsze dzieci. Podkreślił, że obecne rozwiązania, jednak należy myśleć o gospodarce oraz życiu społecznym, zwłaszcza młodych ludzi.

- Jeżeli tylko sytuacja pozwoli, należy rozmrażać i znosić obostrzenia - mówił prof. Tomasiewicz w rozmowie z reporterem RMF FM Michałem Dobrołowiczem.

Hotele mogą nie zostać otwarte 4 maja

Media: 4 maja może nie dojść do otwarcia hoteli

CZYTAJ DALEJ

Lekarze przypominają również, że otwierane obiekty obowiązywał będzie ścisły reżim sanitarny, przede wszystkim dystans społeczny oraz zakrywanie nosa i ust.

Epidemiolodzy dodają również, że otwarcie basenów czy siłowni może być możliwe dopiero w drugiej połowie maja. Sugerują przy tym, aby najpierw otwierać baseny ze względu na mniejsze ryzyko zakażenia.

Eksperci apelują o ostrożność w czasie majówki

Głos w sprawie zbliżającej się majówki zabrał prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Robert Flisiak. Jak podkreślił, najważniejsze w tym czasie jest zachowanie dyscypliny.

- Mamy przed sobą długi weekend i wiemy doskonale, że Polacy w mniejszym bądź większym stopniu ruszą na majówkę. Ponadto od poniedziałku w większości województw w kraju dzieci poszły do szkoły - mówił w rozmowie z RMF prof. Flisiak.

Zwraca jednak uwagę, że w porównaniu do września ubiegłego roku znacznie większa część populacji jest uodporniona na koronawirusa poprzez przebycie zakażenia lub zaszczepienie. W jego ocenie przez najbliższe dwa tygodnie Polacy powinni jeszcze powstrzymywać się od zwiększonej liczby kontaktów, aby uniknąć ponownego gwałtownego skoku zakażeń.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >