Turysci.pl
rząd ogłosi luzowanie restrykcji

fot. Pixabay/ Ben_Kerckx

Dzisiaj rząd przedstawi plan luzowania restrykcji. Co z hotelami?

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Rząd prawdopodobnie ogłosi dzisiaj plan luzowania restrykcji na maj. Wicepremier Jarosław Gowin mówił w poniedziałek, że jego zdaniem do końca maja cała gospodarka powinna zostać otwarta. Natomiast minister zdrowia do tematu podchodzi ostrożniej. Kiedy można spodziewać się zatem otwarcia hoteli?

  • Według doniesień mediów hotele nie zostaną jednak otwarte 4 maja

  • Po majówce wiele obostrzeń zostanie jednak zniesionych

  • Jarosław Gowin zapowiadał wielkie odmrożenie gospodarki

Rząd podczas ostatniej konferencji częściowo zniósł obostrzenia dla 11 województw. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wówczas, że 28 kwietnia ogłosi plan stopniowego odmrażania gospodarki. W międzyczasie pojawiły się różne głosy ze strony polityków i ekspertów na temat kolejności otwierania branż.

Czy rząd otworzy hotele po majówce?

Jak przekazuje RMF24, na początek rząd może zdecydować się na odmrożenie edukacji, kultury - czyli m.in. kin, teatrów i muzeów, a także luzowanie obostrzeń w sporcie. Wszystko to miałoby nastąpić już na początku maja.

Otwarcia hoteli możemy się spodziewać najwcześniej w połowie maja lub pod koniec tego miesiąca. Natomiast gastronomia może zostać otwarta w tym samym czasie, jednak początkowo tylko w ogródkach.

Możliwe, że pod koniec miesiąca działalność będą mogły wznowić również siłownie, wrócić może również organizacja wesel. Przypominamy, że oficjalny komunikat rządu w tej sprawie zostanie ogłoszony dzisiaj podczas konferencji prasowej.

Hotele mogą nie zostać otwarte 4 maja

Media: 4 maja może nie dojść do otwarcia hoteli

CZYTAJ DALEJ

Głos w sprawie otwierania gospodarki zabrał wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, który opowiadał się za jak najszybszym wznowieniem działalności hoteli. Jak stwierdził, do końca maja powinno dojść do uwolnienia całej polskiej gospodarki.

- Rzecz jasna muszą być utrzymane i rygory sanitarne, i ten pozytywny trend, jeżeli chodzi o liczbę zachorowań - mówił Gowin.

Gowin mówił, że otwarcie hoteli powinno nastąpić już 4 maja, jednak według doniesień mediów, wicepremier pospieszył się z tą prognozą. Adam Niedzielski zapowiedział tydzień temu, że dzisiaj przedstawi szczegółowy plan wychodzenia z lockdownu.

Na razie nie wiadomo, o której godzinie ma odbyć się konferencja prasowa ministra zdrowia. Wiadomo jednak, że nastąpi to po zakończeniu spotkania Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, planowanego na godz. 10.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24, TVN24

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >