Turysci.pl
rząd ogłosi luzowanie restrykcji

fot. Pixabay/ Ben_Kerckx

Dzisiaj rząd przedstawi plan luzowania restrykcji. Co z hotelami?

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Rząd prawdopodobnie ogłosi dzisiaj plan luzowania restrykcji na maj. Wicepremier Jarosław Gowin mówił w poniedziałek, że jego zdaniem do końca maja cała gospodarka powinna zostać otwarta. Natomiast minister zdrowia do tematu podchodzi ostrożniej. Kiedy można spodziewać się zatem otwarcia hoteli?

  • Według doniesień mediów hotele nie zostaną jednak otwarte 4 maja

  • Po majówce wiele obostrzeń zostanie jednak zniesionych

  • Jarosław Gowin zapowiadał wielkie odmrożenie gospodarki

Rząd podczas ostatniej konferencji częściowo zniósł obostrzenia dla 11 województw. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wówczas, że 28 kwietnia ogłosi plan stopniowego odmrażania gospodarki. W międzyczasie pojawiły się różne głosy ze strony polityków i ekspertów na temat kolejności otwierania branż.

Czy rząd otworzy hotele po majówce?

Jak przekazuje RMF24, na początek rząd może zdecydować się na odmrożenie edukacji, kultury - czyli m.in. kin, teatrów i muzeów, a także luzowanie obostrzeń w sporcie. Wszystko to miałoby nastąpić już na początku maja.

Otwarcia hoteli możemy się spodziewać najwcześniej w połowie maja lub pod koniec tego miesiąca. Natomiast gastronomia może zostać otwarta w tym samym czasie, jednak początkowo tylko w ogródkach.

Możliwe, że pod koniec miesiąca działalność będą mogły wznowić również siłownie, wrócić może również organizacja wesel. Przypominamy, że oficjalny komunikat rządu w tej sprawie zostanie ogłoszony dzisiaj podczas konferencji prasowej.

Hotele mogą nie zostać otwarte 4 maja

Media: 4 maja może nie dojść do otwarcia hoteli

CZYTAJ DALEJ

Głos w sprawie otwierania gospodarki zabrał wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, który opowiadał się za jak najszybszym wznowieniem działalności hoteli. Jak stwierdził, do końca maja powinno dojść do uwolnienia całej polskiej gospodarki.

- Rzecz jasna muszą być utrzymane i rygory sanitarne, i ten pozytywny trend, jeżeli chodzi o liczbę zachorowań - mówił Gowin.

Gowin mówił, że otwarcie hoteli powinno nastąpić już 4 maja, jednak według doniesień mediów, wicepremier pospieszył się z tą prognozą. Adam Niedzielski zapowiedział tydzień temu, że dzisiaj przedstawi szczegółowy plan wychodzenia z lockdownu.

Na razie nie wiadomo, o której godzinie ma odbyć się konferencja prasowa ministra zdrowia. Wiadomo jednak, że nastąpi to po zakończeniu spotkania Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, planowanego na godz. 10.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24, TVN24

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Góry śmieci w Tatrach. „Osoba przyjeżdżająca w góry nie jest turystą, jest klientem"

Czytaj więcej >

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >