Turysci.pl
Śnieżka

fot. Pixabay/

Dwucyfrowy mróz na Śnieżce. Temperatura odczuwalna spadła poniżej -30 stopni

23 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Temperatura na Śnieżce o godzinie 1:00 w nocy spadła aż do -10.3 °C. Odczuwalna była temperatura jeszcze niższa i wyniosła -32.67 °C. Co ciekawe, nie są to pierwsze rekordy spadku temperatury w ostatnim czasie na szczycie Karkonoszy.

Dzisiejsza noc na Śnieżce była wyjątkowo mroźna. Termometry w tamtejszym Obserwatorium Meteorologicznym pokazały dwucyfrowy wynik.

Mroźna noc na Śnieżce

O godzinie pierwszej w nocy termometry na Śnieżce pokazały -10.3 °C. Godzinę później było już -10.9 °C, a 5 rano ociepliło się do -8.1 °C. Odczuwalna temperatura osiągnęła natomiast -32.67 °C - przekazał Karkonowski Park Narodowy.

Nie był to jednak rekord ostatnich miesięcy. Najmroźniejsza noc wypadła, póki co, 23 października, kiedy na najwyższym szczycie Karkonoszy odczuwalna temperatura spadła aż do minus 35 stopni Celsjusza.

Możliwe opady śniegu w całej Polsce

Rano informowaliśmy, że we wtorek prognozowane są opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Warunki do uprawiania turystyki w górach mogą być zatem bardzo trudne.

- Deszcz ze śniegiem spadnie na krańcach północnych, a także w regionie Mazur, na Suwalszczyźnie i w górach - powiedziała synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk, cytowana przez RMF.

Temperatura wzrośnie i wyniesie od 2-3 stopni na wschodzie, 4-5 w centrum, 6-7 w zachodniej części kraju, do 7-8 stopni na Pomorzu Zachodnim i 9 stopni nad morzem

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Bilety kolejowe na Pomorzu zdrożeją. Zła wiadomość dla podróżujących

Czytaj więcej >

Polska

TPN zamyka popularny szlak. Powodem niedźwiedź

Czytaj więcej >

Polska

Turystka utknęła podczas śnieżycy w drodze do Doliny Pięciu Stawów Polskich

Czytaj więcej >

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >