Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Synoptycy ostrzegają przed opadami deszczu i śniegu. Trudne warunki na szlakach
Ania Radke
Ania Radke 23.11.2021 10:15

Synoptycy ostrzegają przed opadami deszczu i śniegu. Trudne warunki na szlakach

raindrops-ge494cd6c2 1280
fot. Pixabay/ Joshua_seajw92

Pogoda we wtorek może przynieść intensywne opady deszczu i deszczu ze śniegiem – przekazała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk cytowana przez RMF24.

IMGW poinformował we wtorek rano, że pogoda będzie pochmurna. Z rana przewidywane są intensywne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Synoptycy przewidują także, że "rano powinno być ślisko".

Jak wskazuje Małgorzata Tomczuk z IMGW, w głębi kraju temperatura będzie się wahać od 0 do -3 stopni. Najcieplej będzie na Zamojszczyźnie i miejscami na Podkarpaciu, najchłodniej na Suwalszczyźnie.

Po południu przewidywane opady

- Deszcz ze śniegiem spadnie na krańcach północnych, a także w regionie Mazur, na Suwalszczyźnie i w górach. Temperatura wzrośnie i wyniesie od 2-3 stopni na wschodzie, 4-5 w centrum, 6-7 w zachodniej części kraju, do 7-8 stopni na Pomorzu Zachodnim i 9 stopni nad morzem - powiedziała synoptyk IMGW, cytowana przez RMF.

Synoptyk dodała, że wieczorem nie dojdzie do istotnych zmian w pogodzie, a na wschodzie kraju może spaść deszcz. W nocy natomiast prognozowane są słabe opady deszczu. Na północnym wschodzie oraz południowym wschodzie przewidywane są mżawki.

- W rejonach podgórskich przewidywane opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna na Suwalszczyźnie wyniesie -2 st. oraz od 3 do 4 stopni w centrum kraju - przekazała Małgorzata Tomczuk. Najcieplej powinno być na Wybrzeżu, gdzie temperatura będzie się wahać od 4 do 6 stopni. Na Podlasiu możliwe przejaśnienia - dodała.

Niebezpieczna pogoda na górskich szlakach

Tatrzański Park Narodowy w swoim porannym komunikacie poinformował, że warunki do uprawiania turystyki są trudne. Szlaki przysypane są cienką warstwą świeżego śniegu, pod którą w wielu miejscach występuje lód, co zagraża poślizgnięciem się.

W wyższych partiach Tatr może być konieczny sprzęt zimowy, taki jak: raki, czekan i kask, a także umiejętność posługiwania się nimi. Bardzo ślisko jest również na niżej położonych szlakach, takich jak na przykład droga do Morskiego Oka.

https://www.facebook.com/sytuacjawtatrach/posts/4510827159038420

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF24, TPN

Tagi: pogoda