Turysci.pl
raindrops-ge494cd6c2 1280

fot. Pixabay/ Joshua_seajw92

Synoptycy ostrzegają przed opadami deszczu i śniegu. Trudne warunki na szlakach

23 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pogoda we wtorek może przynieść intensywne opady deszczu i deszczu ze śniegiem – przekazała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk cytowana przez RMF24.

IMGW poinformował we wtorek rano, że pogoda będzie pochmurna. Z rana przewidywane są intensywne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Synoptycy przewidują także, że "rano powinno być ślisko".

Jak wskazuje Małgorzata Tomczuk z IMGW, w głębi kraju temperatura będzie się wahać od 0 do -3 stopni. Najcieplej będzie na Zamojszczyźnie i miejscami na Podkarpaciu, najchłodniej na Suwalszczyźnie.

Po południu przewidywane opady

- Deszcz ze śniegiem spadnie na krańcach północnych, a także w regionie Mazur, na Suwalszczyźnie i w górach. Temperatura wzrośnie i wyniesie od 2-3 stopni na wschodzie, 4-5 w centrum, 6-7 w zachodniej części kraju, do 7-8 stopni na Pomorzu Zachodnim i 9 stopni nad morzem - powiedziała synoptyk IMGW, cytowana przez RMF.

Synoptyk dodała, że wieczorem nie dojdzie do istotnych zmian w pogodzie, a na wschodzie kraju może spaść deszcz. W nocy natomiast prognozowane są słabe opady deszczu. Na północnym wschodzie oraz południowym wschodzie przewidywane są mżawki.

- W rejonach podgórskich przewidywane opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna na Suwalszczyźnie wyniesie -2 st. oraz od 3 do 4 stopni w centrum kraju - przekazała Małgorzata Tomczuk. Najcieplej powinno być na Wybrzeżu, gdzie temperatura będzie się wahać od 4 do 6 stopni. Na Podlasiu możliwe przejaśnienia - dodała.

Niebezpieczna pogoda na górskich szlakach

Tatrzański Park Narodowy w swoim porannym komunikacie poinformował, że warunki do uprawiania turystyki są trudne. Szlaki przysypane są cienką warstwą świeżego śniegu, pod którą w wielu miejscach występuje lód, co zagraża poślizgnięciem się.

W wyższych partiach Tatr może być konieczny sprzęt zimowy, taki jak: raki, czekan i kask, a także umiejętność posługiwania się nimi. Bardzo ślisko jest również na niżej położonych szlakach, takich jak na przykład droga do Morskiego Oka.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF24, TPN

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

TPN zamyka popularny szlak. Powodem niedźwiedź

Czytaj więcej >

Polska

Turystka utknęła podczas śnieżycy w drodze do Doliny Pięciu Stawów Polskich

Czytaj więcej >

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >

Polska

Od dzisiaj wchodzą w życie nowe restrykcje na granicach. "Praktycznie nie dotykają osób w pełni zaszczepionych"

Czytaj więcej >