Turysci.pl
pilne

fot. Unsplash/ Clovis Wood Photography

Dworczyk powiedział o zniesieniu obostrzeń na wakacje. „Wydaje mi się mało prawdopodobne"

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wakacje w tym roku mogą przebiegać pod znakiem restrykcji koronawirusowych. Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień nie pozostawił wątpliwości, że zaszczepienie przeciw COVID-19 połowy populacji dwiema dawkami do wakacji jest bardzo mało prawdopodobne.

Wakacje w tym roku ponownie nie będą mogły być w pełni swobodne ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk stwierdził w środę, że chociaż dołożą wszelkich starań, aby program szczepień przebiegał zgodnie z planem, uzależnieni są m.in. od dostaw szczepionek.

Dworczyk o wakacjach 2021: „Pandemia nie odeszła od nas"

Michał Dworczyk w środę był gościem w Programie 1 Polskiego Radia, gdzie zapytano go o szanse na zniknięcie obostrzeń i otwarcie np. hotele czy restauracje, jeżeli do tego czasu uda się zaszczepić ponad połowę populacji.

- Wydaje mi się mało prawdopodobnym, aby do początku wakacji zaszczepić połowę populacji w sposób efektywny, skuteczny, czyli dwiema dawkami - odpowiedział.

Jak dodaje, zostaną poczynione wszelkie starania, aby jak najwięcej Polaków zdążyło się zaszczepić, jednak Polska uzależniona jest od dostaw szczepionek.

TPN zamyka kolejny rejon Tatr

TPN zamyka kolejny rejon wspinaczkowy. Znaleziono drugie gniazdo sokoła wędrownego

CZYTAJ DALEJ

Dworczyk zapytany został również, czy Polacy mogą już zacząć planować wakacyjny urlop w kraju lub za granicą. Szef KPRM odpowiedział jednak, że planowanie podczas pandemii jest trudne i ryzykowne

- Namawiałbym wszystkich, abyśmy cały czas brali pod uwagę, że pandemia nie odeszła od nas - mówił Dworczyk na antenie Polskiego Radia.

Dodał również, że planując podróże zagraniczne, należy wziąć pod uwagę nie tylko sytuację w Polsce, ale również w kraj, do którego rozważamy wyjazd. W niektórych częściach świata w dalszym ciągu obowiązuje surowy lockdown i odnotowywana jest duża liczba nowych zakażeń.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem do 9 kwietnia zamknięte pozostają m.in. hotele i restauracje. Przypomnijmy jednak, że według nieoficjalnych informacji przekazanych przez WP, obiekty noclegowe być może przyjmą gości dopiero w maju.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet, MSZ

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >