Turysci.pl

fot. pixabay.com/Eunice Stahl/zdjęcie poglądowe

WP: Hotele mogą zostać otwarte dopiero w maju

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Jak wynika z nieoficjalnych informacji przekazanych przez WP, rząd nie otworzy hoteli w kwietniu. Obiekty noclegowe być może przyjmą gości dopiero w maju, co może być kolejnym ciosem dla branży turystycznej. Wciąż nie wiadomo, czy ten sektor gospodarki odmrożony zostanie na długo weekend majowy.

 • WP nieoficjalnie informuje, że hotele nie zostaną otwarte w maju

 • Rząd ma rzekomo przedłużyć trwający lockdown o kolejny tydzień

 • Wciąż nie wiadomo, czy turyści będą mogli wyjechać na urlopy podczas długiego weekendu

Jak wynika z nieoficjalnych informacji przekazanych przez WP, rząd zamierza przedłużyć ogólnopolski lockdown o kolejnych 7 dni. Co więcej, hotele i obiekty noclegowe mają pozostać podobno zamknięte aż do końca kwietnia. Pierwsi goście będą mogli rzekomo zarezerwować pobyty dopiero w maju.

WP: hotele pozostaną zamknięte do maja

Informatorzy WP przekazali, że na otwarcie sektora hotelarskiego w kwietniu nie ma żadnych szans. Być może uda się to dopiero w maju, jednak tylko przy założeniu, że liczba zakażeń będzie malała w drugiej połowie obecnego miesiąca.

To potężny cios dla przedsiębiorców, którzy w ostatnim czasie apelowali do polityków, by przywrócili turystykę do życia . Marcin Mączyński z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego twierdził, że branża jest gotowa do działania z zachowaniem rygoru sanitarnego.

Wszystko wskazuje na to, że obecnie stawką jest ewentualne odmrożenie obiektów noclegowych na czas długiego weekendu majowego. Każdego roku w tym czasie tysiące Polaków decyduje się na urlop, może więc to być szansa dla przedsiębiorców na odrobienie choć części strat po w znacznej mierze straconym sezonie zimowym.

Warto podkreślić jednak, że na razie żadne oficjalnie informacje w sprawie majówki nie zostały podane przez rząd. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku politycy tuż przed dniami wolnymi ogłosili zamrożenie sektora turystycznego, a hotele zostały otwarte zaraz po zakończeniu długiego weekendu. Był to cios zarówno dla przedsiębiorców, jak i podróżnych, którzy zostali w domach.

Polacy zaczęli już rezerwować wyjazdy na majówkę

Jak wynika z danych przekazanych przez portal Nocowanie.pl, Polacy - mimo niepewnej sytuacji pandemicznej - zaczęli już rezerwować wyjazdy majówkowe. Najwięcej zapytań o wolne miejsca dotyczy miejscowości położonych w polskich górach.

Aż 9,3 proc. wszystkich badanych poszukuje miejsca na urlop w Karpaczu, a 9,1 proc. w Zakopanem. Podium zamyka Szczawnica z wynikiem 5,5 proc. Pierwsza dziesiątka najpopularniejszych miejscowości urlopowych prezentuje się następująco:

 1. Karpacz;

 2. Zakopane;

 3. Szczawnica;

 4. Szklarska Poręba;

 5. Solina;

 6. Międzyzdroje;

 7. Polanica-Zdrój;

 8. Polańczyk;

 9. Kazimierz Dolny;

 10. Sandomierz.

Niezmiennie od początku pandemii, największą popularnością cieszą się w czasie majówki też niezależne miejsca noclegowe. Polacy poszukują niewielkich domków oraz apartamentów, czyli tych lokali, w których nie ma konieczności mijania po drodze wielu innych turystów.

Zwykle w tego rodzaju miejscach noclegowych dostępne są również kuchnie lub aneksy kuchenne oraz sypialnie i pokoje dzienne. Dzięki temu urlopowicze mogą cieszyć się spokojem i są w pełni niezależni. Jeśli mają chęć, sami mogą przygotowywać sobie również śniadania lub kolacje.

Jak podaje Nocowanie.pl, średnia cena za jedną noc w hotelu w czasie majówki, kosztuje około 50-60 zł za osobę. Oczywiście wszystko zależy od lokalizacji czy standardu, ale najtańsze opcje znaleźć można w Bieszczadach (ok. 48-49 zł), a najdroższe w Międzyzdrojach i Kazimierzu Dolnym (62-60 zł).

Obiekty noclegowe wciąż przyjmują rezerwacje, a zainteresowanie jest znaczne, choć nie wiadomo, czy ostatecznie urlopy te dojdą do skutku. Na szczęście wielu Polaków - nawet w przypadku niespodziewanych obostrzeń - decyduje się na przenoszenie swoich bookingów, zamiast domagać się zwrotu gotówki. To dobra praktyka, która ułatwia przedsiębiorcom przetrwanie tego trudnego czasu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Kiedyś z tego uzdrowiska korzystała cała Europa. Niezwykła historia perły Dolnego Śląska
Czytaj więcej >

Polska

Pojechała na all inclusive do Egiptu. Hotel wręczył jej ekstra rachunek na prawie 1500 zł
Czytaj więcej >

Polska

Pustki w Trójmieście? Tegoroczne wakacje gorsze niż w pandemii
Czytaj więcej >

Polska

Lotniskowy paragon grozy. Sprawdziliśmy, ile kosztuje woda w Modlinie
Czytaj więcej >

Polska

Tak wygląda jeden z największych hoteli w Polsce. Nocował w nim m.in. Robert Lewandowski
Czytaj więcej >

Polska

Cennik grozy na parkingu nad polskim morzem. Kwota przyprawia o ból głowy
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Magda Antoł

Koniecznie zaopatrz się w ten gadżet na wakacje. Może pomóc tobie i twoim dzieciom
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Najmniejsze lotnisko w Polsce z nową trasą. Jeszcze niedawno się z niego śmiano
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Prawie 2 promile we krwi i manewry na motorówce. 60-latka czeka surowa kara
Czytaj więcej >
Polska

Natalia Księżak

"Selekcja naturalna". Pracownicy Parku załamują ręce
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Nowa atrakcja w polskich górach. Otwarcie jeszcze w tym roku
Czytaj więcej >
Polska

Marlena Kaczmarek

Śmiertelny wypadek w “polskiej Chorwacji”. Nie żyje młody mężczyzna
Czytaj więcej >