Turysci.pl > Europa > Czeska Praga niedoceniana jako cel wycieczek. Nasi życzliwi sąsiedzi chętnie goszczą Polaków
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 17.02.2023 11:57

Czeska Praga niedoceniana jako cel wycieczek. Nasi życzliwi sąsiedzi chętnie goszczą Polaków

None
unsplash/Ouael Ben Salah

Praga to jedna z najchętniej wybieranych na cel podróży europejskich stolic. Wybierający się do niej podróżni mogą nacieszyć oko urokliwą architekturą, a także skosztować pysznego piwa z wielowiekową tradycją, z której słyną Czechy. Jednak nie wszyscy polscy podróżnicy zdają sobie sprawę, że tuż za granicą czeka na nich taki skarb, a sąsiedzi z południa są do nas pozytywnie nastawieni.

Niektórzy turyści twierdzą, że w Pradze zakochuje się każdy, kto do niej przyjedzie. Co ważne, wśród napływających do miasta turystów Polacy są jednym z najbardziej lubianych narodów. To świetne miejsce na wypad weekendowy, ale także kilka wakacyjnych dni. Atrakcji w nim na pewno nie zabraknie! 

Polak, Czech, dwa bratanki?

Badania przeprowadzone przez CBOS dotyczące sympatii Polaków do innych narodów dowodzą, że Czesi od lat znajdują się w ścisłej czołówce rankingu. Sprawa podobnie prezentuje się z drugiej strony, gdyż jak udowadniają wyniki badania przeprowadzonego przez CVVM, polscy turyści są jedyni z najmilej widzianych w sąsiednim kraju. Natomiast na dole tabeli uplasowali się podróżni z Albanii, Rumunii i Arabowie.

Czechy i ich stolica Praga to prawdziwa gratka dla miłośników architektury i sztuki. Podczas jej zwiedzania nie zabraknie także smaczków dla wielbicieli historii. Również turyści, którzy mają się za koneserów kuchni mogą śmiało próbować tradycyjnych potraw, z których z dumy pękają nasi południowi sąsiedzi.

Każdy turysta wybierający się do Pragi powinien zaznaczyć na swojej mapie kilka miejsc, w które koniecznie musi się udać. Poniżej przedstawiamy kilka lokalizacji, które warto zwiedzić podczas krótkiego pobytu w czeskiej stolicy.

Chaos na lotniskach w Niemczech. Lufthansa uziemiona w wyniku awarii systemu

Moc atrakcji w Pradze - co trzeba zobaczyć?

Jednym z punktów obowiązkowych jest Zamek Praski na Hradczanach. Warto także poświęcić chwilę na Klasztor na Strahowie, w którym znajduje się imponujących rozmiarów biblioteka i przepiękny widok na całą panoramę miasta ze wzgórza.

Dużą popularnością wśród turystów cieszą się również wieża widokowa - powstała na wzór wieży Eiffla - Petřínská rozhledna, Labirynt Luster i obserwatorium astronomiczne. Ciekawym punktem jest także katedra św. Wita, gdzie znajdują się insygnia koronacyjne czeskich królów i Złota Uliczka, którą przemierzają setki turystów każdego dnia. 

 

unsplash/Anthony DELANOIX
unsplash/Anthony DELANOIX

W czeskiej Pradze można się zakochać

Przyjezdni za obowiązek często stawiają sobie przejście przez Most Karola, łączący Stare Miasto z Malą Straną oraz kultową ścianę zapełnioną graffiti, nazywaną murem Lennona, ponieważ gromadziła się przy nim miejska społeczność wypisująca antysystemowe hasła, nierzadko z tekstów piosenek tegoż artysty.

Praga to także niezliczone puby i lokale, gdzie zdaniem niektórych turystów można skosztować najlepszego piwa na świecie, a także absyntu. Czechy kojarzą się oczywiście z gulaszem z knedliczkami, smażonym serem z sosem tatarskim i trdelnikiem. 

Dołącz do nas

  1. Janusz spod Łęczycy i niewiasta Sara. Jaką romantyczną legendę kryje Łódź?
  2. W samolocie położyła bose stopy na podłokietniku. Współpasażerka dała jej porządną lekcję
  3. Zamek niczym z Harry'ego Pottera mieści się w Polsce. Pałac w Mosznej oddaje magiczny klimat

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: r.pl; novinky.cz

Tagi: Europa Praga