Turysci.pl > Europa > Chaos na lotniskach w Niemczech. Lufthansa uziemiona w wyniku awarii systemu
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 15.02.2023 14:11

Chaos na lotniskach w Niemczech. Lufthansa uziemiona w wyniku awarii systemu

Chaos na lotniskach w Niemczech. Lufthansa uziemiona w wyniku awarii systemu
unsplash/Tomek Baginski

Odwołanie lotów, a w najlepszym wypadku mocne opóźnienie - na taki scenariusz muszą być gotowi turyści, którzy zdecydowali się skorzystać z usług przewoźnika Lufthansa na niemieckich lotniskach. Awaria systemu może zakłócić podróż także w innych państwach, na co muszą być przygotowani podróżni.

W środę, 15 lutego przed południem niemieckie serwisy informacyjne zaczęły rozpisywać się o poważniej awarii systemu IT Lufthansy. Doprowadziła ona do problemów z odprawą i wejściem na pokład podróżnych. Co gorsza, problemy mogą rozprzestrzenić się również na resztę Europy, a nawet inne kontynenty.

Wszystkie niemieckie lotniska sparaliżowane

Dzisiejszy dzień okazała się nie być szczęśliwą datą do podróży dla turystów korzystających z portów lotniczych w Niemczech. Wszystkie tamtejsze lotniska zostały sparaliżowane poprzez awarię, z jaką zmaga się przewoźnik Lufthansa, z siedzibą w Kolonii.

Niemiecki serwis RTL podaje, że przewoźnik zaczął rozważać powołanie zespołu kryzysowego, który miałby za zadanie naprawić awarię. Pasażerów podróżujących po kraju poproszono również o skorzystanie z oferty niemieckiej kolei Deutsche Bahn, a ich loty całkowicie odwołano.

W wyniku problemów systemowych wiele lotów jest już opóźnionych o kilka godzin, a niektóre nie odbyły się wcale. Jak wynika z informacji przekazanych przez "Bild", nie wiadomo ilu z nich konkretnie dotknęła usterka, ani kiedy można spodziewać się jej naprawy. Lufthansa poinformowała, że wszyscy pasażerowie, których dotyczy awaria, otrzymali wsparcie.

Skutki awarii dadzą się we znaki na całym świecie

Linia lotnicza Lufthansa jest jedną z największych na całym świecie, a z kolei obsługiwane przez nią lotnisko we Frankfurcie znajduje się w czołówce węzłów komunikacyjnych w Europie. W wyniku awarii problemy mają także linie zrzeszone w ramach Lufthansa Group - m.in. Swiss International Air Lines i Australian Airlines. Loty zaplanowane do Frankfurtu musiały zostać przekierowane na lotniska w Norymberdze, Kolonii i Düsseldorfie.

W social mediach szybko zaczęły pojawiać się wpisy wyraźnie zdenerwowanych podróżnych, a niektóre z nich są opatrzone zdjęciami i nagraniami wideo. "Bild" dodaje, że mimo awarii niektóre samoloty startowały, jednak decydujący się na lot pasażerowie, musieli udać się w niego bez bagaży.

Zakres i przyczyny awarii, która całkowicie sparaliżowała niemieckie lotniska jest w trakcie ustalania. Agencja prasowa "Reuters" skutków dopatruje się w uszkodzeniu kabli podczas prowadzonych prac budowlanych, jednak na oficjalne stanowisko przewoźnika musimy jeszcze zaczekać.

  1. Janusz spod Łęczycy i niewiasta Sara. Jaką romantyczną legendę kryje Łódź?

  2. W samolocie położyła bose stopy na podłokietniku. Współpasażerka dała jej porządną lekcję

  3. Zamek niczym z Harry'ego Pottera mieści się w Polsce. Pałac w Mosznej oddaje magiczny klimat

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: wydarzenia.interia.pl; podroze.wprost.pl