Turysci.pl

fot. fot. Twitter/ @jnmet

Cyklon tropikalny Seroja uderzył w Australię. Wcześniej spowodował śmierć 218 osób

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Cyklon tropikalny Seroja uderzył w Australię Zachodnią, pomiędzy miastami Kalbarri i Gregory. Wcześniej ten sam żywioł spowodował śmierć co najmniej 218 osób - 176 w Indonezji i 42 w Timorze Wschodnim.

  • Cyklon uderzył w Australię 11 kwietnia około godz. 13:30 czasu polskiego

  • W regionie pojawił się silny wiatr i intensywne opady deszczu

  • Jest to najbardziej śmiercionośny cyklon tropikalny na świecie w 2021 roku

Cyklon, który uderzył dzisiaj w Australii, jest najbardziej śmiercionośnym na świecie odnotowanym w 2021 roku - poinformował profil Kataklizmy w Polsce i na świecie na Facebooku.

Cyklon Seroja uderzył w Australię

Cyklon uderzył w australijski stan Australia Zachodnia 11 kwietnia. Około godz. 13:30 czasu polskiego żywioł znalazł się między miastami Kalbarri i Gregory.

Jak przekazał profil Kataklizmy w Polsce i na świecie, Seroja generuje wiatr ciągły o prędkości 150 km/h, z porywami dochodzącymi do 170 km/h. Ciśnienie w oku wynosi 965 hPa. Jest to cyklon 3. kategorii w skali australijskiej, czyli huragan 1. kategorii w skali Saffira-Simpsona.

W regionie oprócz silnego wiatru pojawiły się intensywne opady deszczu. Od godz. 9:00 rano do 21:30 czasu lokalnego spadło ponad 100 mm deszczu. Jak podaje profil, może to doprowadzić do wystąpienia powodzi błyskawicznych.

Jak czytamy, jest to najbardziej śmiercionośny cyklon tropikalny na świecie zanotowany w 2021 roku. Według danych z 10 kwietnia, z powodu skutków przejścia żywiołu zginęło co najmniej 218 osób - 176 w Indonezji i 42 w Timorze Wschodnim. Ok. 40 osób nadal uznawanych jest za zaginione.

https://www.facebook.com/KataklizmyPLWR/posts/5427702457271394

Na Karaibach pogarsza się sytuacja w związku z wybuchem wulkanu

Wczoraj informowaliśmy również o wybuchu wulkanu La Soufrière na Karaibach . Jak przekazuje profil Kataklizmy w Polsce i na świecie, sytuacja na karaibskiej wyspie Saint Vincent bardzo szybko się pogarsza.

Jak czytamy, w związku z błyskawicami wulkanicznymi występującymi w kolejnych obłokach erupcyjnych, doszło do rozległych przerw w dostawie prądu. Lokalne służby podają, że pozbawiona jest go już ponad połowa wyspy.

Według specjalistów aktywność erupcyjna wulkanu może trwać kilka dni, a nawet tygodni. Ponadto następne eksplozje mogą być porównywalne lub silniejsze. W związku ze wzmożoną aktywnością La Soufrière ewakuowano już 16-20 tys. ludzi.

https://www.facebook.com/KataklizmyPLWR/posts/5427183203989986

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Kataklizmy w Polsce i na świecie

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Pilot zemdlał za sterami samolotu. To co zrobili dwaj pasażerowie odbiera mowę
Czytaj więcej >

Świat

Najlepsze lotnisko świata wybrane. Jest tam basen. kino, motylarnia i gigantyczna zjeżdżalnia
Czytaj więcej >

Świat

Przewoził w walizce groźne, żywe zwierzęta z Afryki. Tłumaczył, że chciał je zjeść w domu
Czytaj więcej >

Świat

Dwaj piloci pili kawę i jedli ciasto w kokpicie podczas lotu. Co gorsze, sami pochwalili się zdjęciem
Czytaj więcej >

Świat

Nie do wiary, na co wpadł steward z Indii. Był pewien, że jego skrytki nikt nie odkryje
Czytaj więcej >

Świat

Cały samolot zaczął się trząść po tym, co zrobił kontroler lotów. Pasażerowie nie mogli wytrzymać
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]