Bergamo popularne miastoFot. Flickr.com @Alex

Byliście w Bergamo? Włoskie miasto jest popularne wśród polskich turystów

Bergamo wciąż jest nieoczywistym kierunkiem turystycznym. Nie wszyscy decydują się na zwiedzanie tego miasta, podróżując do Włoch. Jego popularność jednak rośnie z roku na rok. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się wśród polskich wczasowiczów. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć Bergamo na własne oczy?

Bergamo to szczególne włoskie miasto, które może nie jest najpopularniejszym kierunkiem podróży, ale nie znaczy to, że nie ma do zaoferowania wielu atrakcji. Z wielu powodów cieszy się dużą popularnością wśród polskich turystów. Jest też wspaniałą alternatywą dla stałych bywalców Włoch, którzy są już nieco znudzeni Rzymem, Mediolanem, Wenecją czy Turynem. Mieliście kiedyś okazję je zwiedzać? Robi niesamowite wrażenie.

Dlaczego warto wybrać się do Bergamo? Powodów jest wiele. Zachęca już sam fakt, że zazwyczaj w ofercie tanich linii lotniczych możemy znaleźć bilety do włoskiego miasta, których ceny nie są zbyt wygórowane. Natomiast na miejscu możemy zobaczyć mnóstwo atrakcji i unikniemy tłumów, które są już codziennością w takich miastach jak Rzym, Turyn czy położony niedaleko Mediolan.

Atrakcje Bergamo

Bergamo to miasto, które położone jest w Lombardii na północy Włoch. Chociaż może nam się wydawać, że jest to niewielka miejscowość w porównaniu do najpopularniejszych włoskich punktów, zamieszkuje ją 120-tysięczna społeczność. Niektórzy niesłusznie uważają, że to jedynie lokalizacja, z której można sprawnie dostać się do Mediolanu. Tych podróżnych można jednak łatwo wyprowadzić z błędu.

W Bergamo wczasowicze z pewnością poczują słynny włoski klimat, który panuje w większych miastach tego kraju. Turyści, którzy wybierają się w tym kierunku, szczególnie doceniają mnogość zabytków, malowniczą scenerię i lokale gastronomiczne oferujące przepyszne dania. Na Bergamo składają się Górne Miasto oraz Dolne Miasto. Dzięki temu można zobaczyć tu zarówno zabytkowe uliczki, jak i eksluzywną i nowoczesną zabudowę.

Zwiedzając Bergamo, nie można nie zobaczyć takich punktów jak Porto Nuova, czyli szeroka brama otoczona dwoma budynkami utrzymanymi w neoklasycznym stylu. Natomiast niedaleko znajduje się także barkowy kościół Santa Maria Immacolata. Tam też można obejrzeć złotą figurę – kopię La Madonniny z kopuły mediolańskiej katedry.

Nieoczywiste perły Bergamo

Do interesujących perełek, jakimi może poszczycić się Bergamo, jest działająca od 1887 roku kolei linowo-terenowa Funicolare Bergamo Alta. Tym środkiem transportu możemy przenieść się do Miasta Górnego i obejrzeć najważniejsze oraz najstarsze zabytki włoskiego miasta. Można zaliczyć do nich przede wszystkim piękny pałac Piazza Vecchia.

Turyści, którzy zwiedzają Bergamo, chwalą także katedrę św. Aleksandra. Tam można na własne oczy zobaczyć mnóstwo dzieł sztuki. Wczasowicze często wybierają się także ma wzgórze San Vigilio, z którego można cieszyć się pięknym widokiem na na Bergamo Alta. Bergamo to oczywiście szeroka i przepyszna oferta gastronomiczna. Urlopowicze, którzy kochają jeść, powinni wybrać się tu choćby dla degustacji pizzy. Na terenie miasta można znaleźć wiele punktów, w których ten najpopularniejszy włoski przysmak sprzedawany jest na kawałki.

Mieliście kiedyś okazję zwiedzać Bergamo? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem i podzielcie się swoimi wspomnieniami. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o 5 wspaniałych miejscach, do których warto wybrać się podczas spaceru po Krakowie. Więcej przeczytacie o tym tutaj.

Następny artykuł