Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Awantura w kurorcie narciarskim. Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 18.01.2023 11:16

Awantura w kurorcie narciarskim. Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem

Awantura w kurorcie narciarskim. Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem
twitter/Serhii Sternenko

Podczas korzystania z wagonika wyciągu narciarskiego polski turysta zorientował się, że tuż obok niego siedzi Rosjanin. Zważywszy na konflikt na terenie Ukrainy, nie był w stanie utrzymać nerwów na wodzy i dosadnie powiedział, co myśli o rosyjskim narodzie i inwazji na sąsiednie państwo, którą rozpoczęli w ubiegłym roku. Kłótnia eskalowała w ciągu kilku sekund, padły mocne słowa.

Polacy uwielbiający zimowe szaleństwo często wybierają podróż zagranicę, zamiast wypoczynku w rodzimych kurortach narciarskich. Jednym z popularnych kierunków jest choćby Francja, a konkretnie miejscowość Courchevel. Jednak ten turysta, wybierając Zakopane, mógłby oszczędzić sobie nerwów w ostrej potyczce słownej z Rosjaninem, która go spotkała.

Ostra wymiana zdań na wysokości. Polak pokłócił się z Rosjaninem

Coraz częściej można usłyszeć, że podczas wjazdów za granicę polskich turystów mocno irytują Rosjanie. Zauważają, że nic nie robią sobie z tego, że ich przywódca rozpoczął inwazję na Ukrainę, a poniektórzy nawet chwalą się, że są "oddanymi zwolennikami brutalnych działań Putina". To wyprowadza Polaków z równowagi, tym bardziej że wielu na własne oczy widziało przerażonych Ukraińców przybywających do naszego kraju, którzy w popłochu zostawiali cały dobytek swojego życia.

Wśród osób poirytowanych bezkrytyczną postawą Rosjan względem swojego rządu znalazła się para z Polski, która udała się na narty do francuskiego kurortu Courchevel w regionie Owernia-Rodan-Alpy. Kiedy mężczyzna dowiedział się, że w wagoniku, którym wjeżdża na szczyt zbocza góry, siedzi obok niego Rosjanin, nie mógł powstrzymać emocji i nie przebierał w słowach.

Nasz rodak prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy, że jego rozmówcą jest Misza Litwin, który w swoim kraju jest jednym z najpopularniejszych blogerów-milionerów. Internetowt twórca zasłynął między innymi z filmiku, na którym spalił Mercedesa o równowartości kilkuset tysięcy złotych.

Chcąc mieć pewność co do narodowości towarzyszącego im mężczyzny, Polacy zapytali się, skąd pochodzi. Domyślali się jednak, co odpowie, gdyż słyszeli wcześniej, w jakim języku mówi nieznajomy. Gdy otwarcie przyznał, że pochodzi z Rosji, zaczęła się akcja.

"Zachował się jak nazista"

Turysta z Polski nie gryzł się w język i stwierdził, że Rosja nie należy do Europy, a jest krajem azjatyckim. Dał także wyraz swojemu niezadowoleniu, jeśli chodzi o rządy Putina i mentalność wszystkich zaślepionych jego słowami Rosjan. W odwecie usłyszał, że ma "się zamknąć" oraz że "Polacy nie zrozumieją rosyjskiej duszy".

Jakby tego było mało, turysta z Polski kąśliwie zauważył, że choć Ukraina jest o wiele mniejszym krajem w porównaniu z Rosją, to oni lepiej radzą sobie podczas trwającego konfliktu zbrojnego. Na pytanie, czy mówi w języku rosyjskim, odparł natomiast, że "nie ma powodu, by miał porozumiewać się w języku okupanta". Gdy Rosjanin odpowiedział, że to najlepszy język na świecie, spotkał się tylko z ironicznym śmiechem.

Polak dopytywał również, dlaczego Rosjanie tak się zachowują, jednak bloger postanowił wyciąć swoją odpowiedź. Nagranie z kłótni w wagoniku wyciągu narciarskiego trafiło do sieci. Rosjanin, który je udostępnił, stwierdził, że polski turysta "zachował się jak nazista". Do sprawy odniósł się również ukraiński aktywista Sergij Sterneńko. Bez zawahania się ocenił, że Polacy to dobrzy ludzie.

  1. Polacy łapią się za kieszenie. Pokazali paragon z restauracji w centrum Zakopanego

  2. Stewardessa znalazła w toalecie ręcznie napisaną kartkę. Natychmiast wezwała pomoc

  3. Który paszport jest najsilniejszy? Polski dokument w czołówce

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: podroze.onet.pl; podroze.gazeta.pl

Tagi: Polska Rosja