Turysci.pl
Awantura w samolocie lecącym z Londynu do Wrocławia

fot. wikimedia.org/Neo[EZN] / fotopolska.eu/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Wrocławia z Londynu

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Niepokojąca sytuacja w samolocie lecącym z Londynu do Wrocławia. Pasażer zachowywał się agresywnie, nie chciał wypełnić odpowiednich dokumentów i ubliżał załodze. Kapitan był zmuszony wezwać na płytę portu funkcjonariuszy, którzy zabrali mężczyznę z pokładu.

  • Na pokładzie samolotu lecącego z Londynu do Wrocławia znajdował się agresywny pasażer

  • Mężczyzna nie chciał wypełnić karty lokalizacyjnej. Obrażał załogę i nie stosował się do poleceń

  • Kapitan wezwał funkcjonariuszy ze straży granicznej stacjonującej we Wrocławiu-Strachowicach. Pasażer został zabrany z pokładu i dostał mandat

We wtorek o nieprzyjemnej sytuacji na pokładzie samolotu lecącego do Wrocławia poinformowani zostali funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach. Zgłoszenie dotyczyło 42-letniego pasażera, który zachowywał się bardzo wulgarnie.

Zgodnie z informacjami przekazanymi mediom przez rzeczniczkę prasową komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, mjr Joannę Konieczniak, mężczyzna nie chciał wypełnić karty lokalizacyjnej. Swoje niezadowolenie wyrażał poprzez obelgi kierowane w stronę personelu pokładowego.

Agresywny pasażer na pokładzie samolotu do Wrocławia

Samolot leciał z Londynu, nie wiadomo jednak, czy mężczyzna od samego początku podróży zachowywał się wulgarnie. Jasne jest natomiast to, że interweniować musiał sam kapitan.

Turyści uwięzieni w Nepalu. Sytuacja pandemiczna się pogarsza

Turyści różnych narodowości nie mogą wydostać się z Nepalu. Są wśród nich Polacy

CZYTAJ DALEJ

Na jego prośbę, po wylądowaniu we Wrocławiu, na pokład samolotu weszli funkcjonariusze zespołu interwencji specjalnych. Mężczyzna w ich asyście opuścił maszynę, a następnie doprowadzono go do pomieszczeń służbowych.

Zgodnie z wiadomościami przekazanymi przez rzeczniczkę prasową, już podczas wejścia służb na pokład, pasażer zamilkł i się uspokoił. Nie protestował, gdy go wyprowadzano, dlatego też nie doszło do zastosowania wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

Dobre zachowanie na koniec całego zamieszania jednak nie sprawiło, że mężczyźnie udało się uniknąć kary. Funkcjonariusze dotarli do relacji członków załogi samolotu oraz kapitana. Na podstawie ich słów mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Do wiadomości publicznej nie została jednak podana jego wysokość.

Interwencja w samolocie do Warszawy

Niestety do tak niepokojących sytuacji dochodzi na polskich lotniskach dość regularnie. W marcu 2021 roku media rozpisywały się o innym incydencie, w którym główną rolę grała turystka lecąca z Dominikany do Warszawy.

38-latka była agresywna wobec współpasażerów oraz obsługi, spożywała też własny alkohol. Nie wykonywała poleceń personelu pokładowego, konieczne więc było powiadomienie o tej sytuacji służb.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, funkcjonariusze weszli na pokład samolotu i wyprowadzili agresywną kobietę. Po usłyszeniu o środkach przymusu bezpośredniego ona również zdecydowała się współpracować i dobrowolnie wyszła z samolotu.

Za niewykonywanie poleceń pilota została ukarana mandatem w wysokości 500 zł. Kary jednak nie zawsze wystawiane są za agresywne zachowanie czy nadmiar spożywanego alkoholu. Czasami pożałować można również nieodpowiednich żartów, powiedzianych w złym momencie. Przekonała się o tym turystka, która miała wylatywać z lotniska w Gdańsku. Szczegóły tej historii przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Tanie Loty

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >