Archiwum lipiec 2022

Różowe niebo
23.07.2022 15:25 Australia: Niebo nagle zmieniło kolor na różowy. Przyczyna zjawiska zaskakuje

Mieszkańcy australijskiego miasteczka Mildury najedli się strachu, kiedy pewnego wieczoru niebo rozświetliła różowa poświata. Wielu z nich obawiało się, że to zwiastun nadchodzącej apokalipsy bądź lądowania obcych. W rzeczywistości przyczyna nie miała nic wspólnego z końcem świata czy innymi zjawiskami paranormalnymi. Niecodzienny widok nad miastem można było zaobserwować we wtorek, 19 lipca w mieście Mildura na północy stanu Wiktoria. Świadkowie natychmiast złapali za telefony, a zdjęcia tajemniczego zjawiska zaczęły krążyć w mediach społecznościowych.

Larnaka
10.07.2022 15:04 Wakacje na Cyprze? Maseczki znów obowiązkowe w zamkniętych miejscach publicznych

Europa wraca do maseczek? To stwierdzenie nie jest wcale dalekie od prawdy. Po wzroście liczby zakażeń koronawirusem władze Cypru podjęły decyzję o przywróceniu obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Niezastosowanie się do nakazu grozi podlega karze.Sezon wakacyjny w pełni! Spragnieni wypoczynku urlopowicze decydują się zarówno na zagraniczne, jak i krajowe wyjazdy, a wśród najbardziej popularnych kierunków turystycznych wymienia się Cypr. Niestety, decyzja podjęta przez cypryjskie władze może skutecznie uprzykrzyć pobyt na wyspie.

Turysta canva PRO
07.07.2022 16:41 Najgorsze zachowania turystów na wakacjach. Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

Okres wakacyjny trwa w najlepsze. Polacy tłumnie wyjeżdżają na wczasy, by chociaż na chwilę odpocząć od życia codziennego. Jednak niezależnie od tego, jaki kierunek obiorą, powinni pamiętać o kilku błędach, które nagminnie popełniają turyści. Unikając ich, sprawią, że wyjazd okaże się przyjemniejsze zarówno dla nich, jak i osób z zewnątrz. Wielu z nas lubi wyśmiewać innych, jednocześnie zapominając o swoich błędach. Żaden turysta nie jest bez grzechu i popełnia drobne błędy. Zdradzamy, jakie są najgorsze zachowania na wakacjach.

Zdjęcie ilustracyjne
06.07.2022 17:18 Turysta z Norwegii zatrzymany na Sardynii. Chciał nielegalnie wywieźć "trofea" z plaży

Turysta wylatujący z Sardynii został zatrzymany na lotnisku w mieście Alghero. Powodem była próba przewiezienia osobliwej "pamiątki" z wakacji. W bagażu Norwega znaleziono 1,6 kilograma piasku oraz inne elementów natury.Pamiątki z zagranicznych podróży bywają zgubne i mogą narazić nas na wysoką grzywnę, a nawet karę więzienia. Przekonał się o tym pewien turysta z Norwegii.

dziecko na pokładzie samolotu
06.07.2022 16:13 Dziecko wrzeszczy przez 8 godzin trwania lotu. Trudno wyobrazić sobie gorszy scenariusz

Lot z Niemiec do Stanów Zjednoczonych stał się przeprawą przez piekło. Pasażerowie na pokładzie samolotu linii Lutfhansa zostali sterroryzowani przez 3-letniego chłopca. Dziecko przez 8 godzin trwania lotu wrzeszczało, żądając włączenia Internetu.Podróż samolotem zwykle wiąże się z dużą ekscytacją, niemniej jednak widok bobasa w kolejce do odprawy powoduje grymas na twarzy wielu pasażerów. Rozwrzeszczane dzieci na pokładzie samolotu to nadal nieco delikatny temat, który wzbudza wiele emocji.