Turysci.pl

fot. pixabay.com/tworzymyreklame

Akcja ratowników w Kołobrzegu. Mężczyzna zasnął na materacu i niosły go fale

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Ratownicy z Kołobrzegu dostali w poniedziałek po południu nietypowe wezwanie. Osoby spacerujące plażą zobaczyły turystę, który zasnął na pływającym materacu, który porwały fale. Wypłynął około 500 metrów od brzegu.

  • Turysta wypoczywał z żoną oraz dzieckiem nad morzem na wysokości Kamiennego Szańca

  • Zasnął na materacu, który porwały fale. Wypłynął około 500 metrów od brzegu

  • Osoby przebywające na plaży powiadomiły służby ratunkowe, które sprowadziły mężczyznę na brzeg

O niecodziennej sytuacji poinformował portal Miasto Kołobrzeg. Zgodnie z relacją, mężczyzna spędzał dzień na plaży wraz z żoną oraz dzieckiem. W pewnym momencie położył się na dryfującym materacu i zasnął.

Fale porwały materac i wyniosły go około pół kilometra od plaży. Wtedy prawdopodobnie urlopowicz dopiero się obudził. Służby ratunkowe o zdarzeniu poinformowali spacerowicze lub żona turysty.

Niecodzienna akcja ratowników w Kołobrzegu

Ratownicy z Brzegowej Stacji Ratownictwa Morskiego w Kołobrzegu ruszyli do akcji. Około godziny 14:00 udało im się dostać do mężczyzny dryfującego na dmuchanym materacu.

Jak wynika z relacji mediów, turysta miał próbować wiosłować rękami, by skierować materac w kierunku brzegu. Ratownicy zadecydowali o przeniesieniu mężczyzny na swoją łódź, zabrano również materac.

Przetransportowano go na tyle blisko brzegu, by mógł sam dopłynąć na plażę. Cała sytuacja trwała około 10 minut i na szczęście nikomu nie stało się nic złego. Warto zauważyć jednak, że w chwili wezwania ratowników, materac dryfował daleko od brzegu i gdyby turysta wpadł do wody, mogłoby dojść do nieszczęścia.

Pamiętajmy, by wypoczywając nad morzem, zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Służby każdego roku podkreślają, by przed wejściem do wody nie spożywać alkoholu ani nie brać żadnych używek. Niestety, mimo ostrzeżeń, w okresach letnich wciąż dochodzi do utonięć . Często wynikają z nieodpowiedzialnego zachowania wczasowiczów.

Wyjeżdżając nad morze, warto wypoczywać na plażach monitorowanych przez wyszkolonych ratowników. Należy też śledzić komunikaty pogodowe oraz inne ostrzeżenia alarmujące o potencjalnie niebezpiecznych warunkach w wodzie. Wypoczywając w grupie, zawsze starajmy się mieć w zasięgu wzroku wszystkie znajome nam osoby - gdy któraś zniknie, możemy natychmiast zareagować i powiadomić odpowiednie służby.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Miasto Kołobrzeg

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Najpiękniejsze drewniane kościoły w Małopolsce. Wyrusz na wyprawę wyjątkowym szlakiem
Czytaj więcej >

Polska

Wiosenny baby boom we Wrocławiu. Tymi narodzinami chwali się prezydent miasta
Czytaj więcej >

Polska

Znalazł w rowie żółwia i od razu wezwał pomoc. Ogromny gad mógłby odgryźć mu dłoń
Czytaj więcej >

Polska

Akcja ratunkowa w Tatrach. Mężczyźni utknęli na szczycie. Koczowali tam całą noc
Czytaj więcej >

Polska

Duża zmiana dla turystów wylatujących do Chorwacji. To ukróci kolejki na lotniskach
Czytaj więcej >

Polska

Polskie Malediwy można zwiedzać za darmo. Niesamowite, co skrywa turkusowa woda
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]