Turysci.pl
turyści tragiczna niedziela

Pixabay congerdesign

Tragiczna niedziela w Polsce. 7 wczasowiczów nie żyje

20 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Turyści wypoczywający nad kąpieliskami powinni zachowywać szczególną ostrożność. Służby, które stale aktualizują statystyki, apelują o stosowanie się do zaleceń. Dane są niepokojące. W niedzielę utonęło kolejne 7 osób. Rządowe Centrum

Turyści, którzy nie zachowują szczególnej ostrożności nad kąpieliskami, często ponoszą tragiczne konsekwencje. Sezon wakacyjny to okres, w którym służby wielokrotnie podkreślają, jak niebezpieczne jest bagatelizowanie żywiołu, jakim jest woda. Za ich słowami idą też statystyki. Od początku kwietnia br. w Polsce utonęło już prawie 200 osób. Doniesienia o topiących się wczasowiczach docierają do mediów niemal codziennie. Tylko część osób udaje się uratować.

W swoich raportach Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podkreśla, że turyści powinni pamiętać o kilku bardzo istotnych rzeczach, wypoczywając nad wodą. Za nami tragiczna niedziela. Służby potwierdziły utonięcie 7 osób. Od kwietnia br. utopiły się już 174 osoby, a do końca wakacji jeszcze wiele tygodni. Ze statystyk wynika, że nie ma reguły - toną zarówno dzieci, jak i dorośli. Jeszcze wczoraj pisaliśmy o dwóch chłopcach w województwie zachodniopomorskim, którzy w piątek 17 lipca zaczęli tonąć. Na szczęście zostali uratowani przez funkcjonariuszy.

Turyści odpoczywający nad wodą muszą być ostrożni

Wypoczywając nad kąpieliskami, turyści nie powinni zapominać o bezpieczeństwie. Sezon wakacyjny to okres zabawy i relaksu, niestety służby obserwują w tym czasie także znaczny wzrost liczby utonięć. Po tragicznej niedzieli, podczas której utonęło aż 7 osób, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa postanowiło ponownie zaapelować do wczasowiczów o zachowanie ostrożności. Przede wszystkim niedopuszczalne jest wchodzenie do wody pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających.

Korzystając z łodzi, kajaków czy też rowerów wodnych, turyści powinni pamiętać o noszeniu kapoków. Odradza się także wypływania na materacu daleko od brzegu i apeluje się o wchodzenie do wody tylko w wyznaczonych miejscach. Należy także stosować się do poleceń ratownika. Statystyki pokazują, że niestety nie wszyscy wczasowicze traktują te komunikaty poważnie. Bagatelizowanie ich jednak często kończy się tragedią. W tym roku z wakacji nad wodą nie wrócą już 174 osoby.

Turyści przed korzystaniem z kąpielisk powinni zapoznać się z ostrzeżeniem RCB. Służby stale aktualizują dane i publikują dobowe raporty, które znaleźć można w mediach społecznościowych. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o pilnym zamknięciu dwóch kąpielisk nad polskim morzem.

Źródło: Polskie Radio

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >