Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Został milionerem na Krupówkach. Taki los mógł spotkać każdego
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 27.02.2024 10:57

Został milionerem na Krupówkach. Taki los mógł spotkać każdego

Krupówki
Fot. Shutterstock/marekusz

Zakopiańskie Krupówki kojarzą się raczej z wydawaniem pieniędzy niż ich zdobywaniem. Jednak jeden z klientów tamtejszej kolektury Lotto do domu wróci bogatszy o kilka milionów złotych.

Kto nigdy nie marzył o wygranej w Lotto i beztroskim życiu? Niewykluczone, że marzenie to spełnił jeden z turystów spędzających ostatnie dni ferii zimowych w Zakopanem. W sobotę 24 lutego ktoś trafił tam "szóstkę".

Milionowa wygrana w Lotto w Zakopanem

O Zakopanem ostatnio jest głośno z powodu wielu komentarzy dotyczących tamtejszych cen. Podczas gdy jedni narzekają na drożyznę i szukają sposobów na jej obejście, inni uważają, że urlop pod Tatrami wcale nie musi rujnować wyjazdowego budżetu.

Powodów do narzekań na ceny przez najbliższych kilka lat nie będzie miał szczęśliwy zwycięzca z Krupówek. Podczas sobotniego losowania Lotto robił bank, trafiając szóstkę. Pula nagród w tej kumulacji przekroczyła 8 mln zł.

Zagrał na "chybił trafił" w Lotto i został milionerem

Jak informuje Totalizator Sportowy, szczęśliwy zwycięzca zdecydował się na skorzystanie z opcji "chybił trafił". To system wybrał dla niego szczęśliwe liczby. Gracz zwiększył również swoje szanse na wygraną. Zamiast sześciu liczb, maszyna wybrała dla niego osiem.

Dzięki temu na jego kuponie znalazły się liczby 4, 10, 13, 21, 22, 49. To właśnie one zagwarantowały wygraną wynoszącą 8 175 894,50 zł. Przypominamy, że nowy Lottomilioner będzie musiał zapłacić podatek od wygranej w wysokości 10 proc.

Zobacz też: Węgry zadecydowały. Zielone światło dla Szwecji w NATO

Szczęśliwa kolektura Lotto przy Krupówkach 69 w Zakopanem

Tak wysoka wygrana to również bardzo dobra wiadomość dla Zakopanego. Choć to już czwarta "szóstka", która padła w tym mieście, to jest to najwyższa wygrana w historii.

Do szczęśliwej kolektury przy ul. Krupówki 69 w Zakopanem udali się dziennikarze "Tygodnika Podhalańskiego". Na miejscu zastali kobietę, która sprzedała również szczęśliwy los. – Ruch był bardzo duży. Wielu było turystów, także nie wiadomo czy zwycięzca pochodzi z Zakopanego. Większość kupowała losy za najniższe stawki. To szczęśliwy punkt Lotto, bo niedawno mieliśmy tu też wygraną w Mini Lotto – przekazała im kobieta.