Turysci.pl
Znaki na plaży w Darłówku

(zdjęcie poglądowe) fot. wikimedia.org/Jerzyjan1/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Znaki ostrzegawcze i informacyjne na plaży w Darłówku. Ważne dla wczasowiczów

17 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Na plaży w Darłówku ustawiono specjalne znaki ostrzegawcze oraz informacyjne. Dzięki nim turyści mają bezpiecznie i spokojnie spędzić swój urlop nad morzem. Znalazły się na nich m.in. ostrzeżenia przed niebezpiecznymi miejscami w wodzie czy informacje o zakazach skakania do wody lub kąpieli.

Wielu turystów podczas wakacji na plaży zachowuje się nieodpowiedzialnie, przez co często dochodzi do wypadków. Ratownicy mają pełne ręce roboty, a choć sezon się jeszcze nie zaczął, już doszło do pierwszych przypadków utonięć. Aby uniknąć tak przykrych zdarzeń, w Darłówku postanowiono wkopać w piasek kilka znaków informacyjnych oraz ostrzegawczych. Stosując się do nich, wczasowicze mogą liczyć na spokojne wakacje.

Na plażach obowiązuje zakaz picia napojów procentowych

Warto pamiętać. Za picie napojów procentowych na plaży można dostać mandat

CZYTAJ DALEJ

Znaki informacyjne na plaży w Darłówku

Jak informuje portal Darlowo.naszemiasto.pl, na znakach zawarto najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad morzem. Znaleźć tam można zatem m.in. informację o zakazie skakania do wody czy kąpieli, który obowiązuje na odcinku 60 metrów od falochronu.

Nie zabrakło również znaków informujących, m.in. o potencjalnie niebezpiecznych wirach. Te najczęściej powstają właśnie przy falochronach, gdzie przebywanie jest szczególnie niewskazane. Turyści nie powinni wchodzić na budowle hydrotechniczne - nie można zarówno na nich przebywać, jak i skakać z nich do morza.

W Darłowie promowana jest też akcja Respekt Bałtyk i Bezpieczna Woda. Jak podkreślił szef biura promocji w tamtejszym Urzędzie Miejskim, Artur Wejnerowski w rozmowie z Darlowo.naszemiasto.pl, ma ona na celu uwrażliwienie turystów na tego rodzaju zagrożenia. U urlopowiczów konieczne jest stworzenie przekonania, że do morza trzeba mieć odpowiedni szacunek i odpowiedzialne podejście do wypoczynku nad nim.

Urzędnicy podkreślają, że Bałtyk jest piękny i doskonale nadaje się ze swoimi plażami na wakacje, nie można jednak zapominać o jego sile. Pamiętać powinien zatem o tym każdy, zarówno dla dobra swojego, jak i przez wzgląd na trudną pracę ratowników dbających o to, by z wakacji wszyscy wrócili cali i zdrowi.

W tym roku polskie morze odwiedzą tłumy urlopowiczów

W tym roku eksperci przewidują szczególnie wielu urlopowiczów nad Morzem Bałtyckim. Polskie plaże planuje odwiedzić większość osób, które w ogóle chcą spędzić wakacje poza domem. Jak poinformował portal Noclegowo.pl, aż 9 na 10 najczęściej wybieranych przez Polaków miejsc znajduje się właśnie na wybrzeżu.

Wymieniane są tu takie miejscowości jak Władysławowo, Sarbinowo, Łeba, Mielno, Ustronie Morskie, Pobierowo, Jastarnia czy Karwia. Wzmożonego ruchu spodziewać się jednak można w każdej miejscowości położonej nad Bałtykiem.

Szczególnie oblegane są natomiast wsie oraz niewielkie miasteczka, gdzie przyjezdnych będzie mniej, a na ulicach nie będzie aż takiego tłoku. Eksperci wskazują, że jest to jeden ze skutków pandmemii - ludzie wolą unikać dużych skupisk ludzi, które są nieuniknione w największych kurortach.

Częściej polscy turyści wybierają również niezależne domki oraz apartamenty nad morzem, w których mogą bezpiecznie spędzić urlop. Już pod koniec maja przedsiębiorcy wynajmujący domki letniskowe cieszyli się ogromnym zainteresowaniem, a znaczną część miejsc mieli już zarezerwowaną. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Darlowo.naszemiasto.pl

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyc

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >