zdjęcia niesamowite fotografieFot. Instagram.com @clydebutcher

Ma 79 lat, a jego zdjęcia zapierają dech. Niesamowite fotografie z podróży podbijają świat

Zdjęcia Clyde'a Butchera to prawdziwa uczta zarówno dla miłośników fotografii, jak i turystyki. Kadry podróżnika podbijają media społecznościowe i tworzą wielki album przygodowy z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Chociaż artysta ma już 79 lat i przeżył udar, to nadal zachwyca internautów swoimi dziełami.

Nie bez powodu, oglądając zdjęcia Clyde’a Butchera, wiele osób zaczyna wspominać słynnego fotografa Ansela Adamsa, który żył na początku XX wieku i powalił świat na kolana swoimi czarno-białymi zdjęciami z podróży. Prace 79-letniego artysty robią równie imponujące wrażenie i nic dziwnego, że internauci kochają jego Instagram.

Clyde Butcher od dawna publikuje swoje przepiękna zdjęcia na Instagramie. Na koncie @clydebutcher możemy zobaczyć mnóstwo niesamowitych kadrów – zarówno tych czarno-białych-jak i kolorowych. Amerykanin posługuje się aparatami wieloformatowymi, by dokumentować otaczającą go przyrodę, ale najsłynniejsze jego prace powstały w Parku Narodowym Everglades.

Clyde Butcher i jego fenomenalne zdjęcia

Chociaż Clyde Butcher ukończył architekturę Politechnice Kalifornijskiej w 1960 roku, to zdjęcia zawsze pozostawały jego miłością. Artysta poznał prace słynnego Ansela Adamsa podczas wizyty w Parku Narodowym Yosemite w 1963 roku. Butcher szybko zobaczył, że fotografia krajobrazowa może być największą ze sztuk.

Co prawda początkowo Clyde Butcher uprawiał fotografię architektury, to jednak z czasem zdecydował się pójść w ślady mistrza Ansela Adamsa i zacząć uwieczniać krajobrazy. I tak powstały przepiękne zdjęcia – choć nie wszystkie są czarno-białe. Idealnym przykładem jest fotografia Rocky Mountains.

Znaleźli syrenę na rajskiej plaży wśród śmieci. Zdjęcie obiega siećZnaleźli syrenę na rajskiej plaży wśród śmieci. Zdjęcie obiega siećCzytaj dalej

Clyde Butcher w 1993 roku wszedł w posiadanie pokaźnego obszaru ziemi na Florydzie. Właśnie tam artysta stworzył swoją galerię, wykorzystując przepiękną scenerię okolicy rezerwatu Big Cypress. Turyści, którzy docierali na miejsce, nie tylko mogli oglądać zdjęcia, ale także byli oprowadzani przez Butchera.

Niestety w 2017 roku przyszedł poważny kryzys, który mógł przekreślić karierę Clyde’a Butchera. Artysta doznał udaru, a w skutek problemów zdrowotnych później popadł w depresję. Fotograf przez pewien czas bał się, że nie będzie już w stanie robić zdjęć. Na szczęście wszystko ułożyło się pomyślnie Warto zaznaczyć, że po chorobie Butcher zaczął robić jeszcze więcej zdjęć.

Zdjęcia z podróży jako pomysł na sztukę

Chociaż niemal wszyscy turyści robią zdjęcia podczas wypraw, to mało kto uzmysławia sobie, że pamiątki mogą stać się dziełami sztuki. Oglądając fotografie, które Butcher robił między innymi w Saguaro National Park, Myakka River State Park czy Explore Big Cypress, być może część podróżnych zacznie poważniej podchodzić do takich zdjęć.

Pamiętajcie jednak, by robiąc zdjęcia, zawsze pamiętać przede wszystkim o własnym życiu i zdrowiu. Dlatego wcześniej upewnijcie się, że okolica, w której przebywacie, jest bezpieczna i w pobliżu nie kryją się żadne dzikie zwierzęta.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kobiecie, która postanowiła zrobić pamiątkowe zdjęcie z niedźwiedziem. Turystka w pewnym momencie musiała rzucić się do ucieczki. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Instagram @clydebutcher

Następny artykuł