Turysci.pl
zdjęcie odradzamy pamiątki

Fot. TikTok @alessandrobacaoanu (screen)

Chciała zrobić sobie zdjęcie z niedźwiedziem. Nagrali reakcję zwierzęcia, odradzamy podobne pamiątki

12 Lutego 2022

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Jedna z turystek w Rumunii postanowiła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, pozując razem z… niedźwiedziem. Dzikie zwierzę jednak nie zamierzało grzecznie ustawiać się do fotografii i nagle niespodziewanie zareagował. Kobieta rzuciła się do ucieczki. T

Pamiątkowe zdjęcie zrobione podczas wyjazdu to wręcz obowiązek każdego turysty. Niestety coraz częściej do mediów docierają doniesienia o niezbyt odpowiedzialnym zachowaniu wczasowiczów, którzy decydują się na fotografie w niebezpiecznej okolicy lub tuż obok dzikich zwierząt, ryzykując własnym zdrowiem i życiem. Przykładem jest sytuacja na Rumunii, gdzie podróżniczka pozowała z niedźwiedziem. O szczegółach informuje serwis Wirtualna Polska.

Na nagraniu zrobionym przez Alessandro Bacaoanu, które zostało opublikowane na platformie TikTok, widzimy, jak jedna z turystek zatrzymała się na drodze, by zrobić pamiątkowe zdjęcie. Obok siedział dziki niedźwiedź, a kobieta stanęła obok niego jakby nigdy nic. Wczasowiczka najwidoczniej zapomniała, że stoi oko w oko z niebezpiecznym zwierzęciem.

Turystka chciała zrobić pamiątkowe zdjęcie z niedźwiedziem. Nagle zaczęła uciekać

Turystka, która uznała, że koniecznie musi zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z niedźwiedziem, najwyraźniej nie wzięła pod uwagi tego, że robienie takich fotografii nie ma sensu, jeśli później nie będziemy mieli możliwości ich oglądania, ponieważ nie przeżyjemy wczasów.

Kobieta szybko jednak przekonała się, że siedzący przy drodze niedźwiedź nie jest atrakcją turystyczną, ale prawdziwym dzikim zwierzęciem. Drapieżnikowi nie spodobało się, że turystka tak śmiało skracała dystans i gwałtownie wyskoczył w kierunku podróżniczki.

Na szczęście turystka szybko rzuciła się od ucieczki i podbiegła do samochodu. Całe wydarzenie skończyło się bez obrażeń. Warto mieć jeszcze nadzieję, że kobieta wyciągnie naukę z tego zdarzenia. Niestety wczasowicze często zapominają o zachowaniu bezpieczeństwa podczas robienia pamiątkowych zdjęć.

W związku z tym nagraniem Wirtualna Polska przypomniała też zdarzenie, do którego doszło w amerykańskim parku Yellowstone. Tam jedna z turystek została dotkliwie zraniona przez bizona. 72-latka także chciała zrobić zdjęcie zwierzęciu, które uderzyło ją rogami.

Żadne zdjęcie nie jest warte waszego zdrowia i życia

Podczas podróży pamiętajcie, że żadne zdjęcie nie jest warte waszego zdrowia i życia. Bez względu na to, w jak przepięknym miejscu byście się znaleźli, zawsze powinniście dbać przede wszystkim o własne bezpieczeństwo. Szczególnie, jeśli przebywacie w niebezpiecznej okolicy.

Dotyczy to także turystyki w Polsce. Niedźwiedzie można spotkać na południu naszego kraju. Doskonale wie o tym pani Aleksandra, która w drodze na Giewont wraz ze swoją córką stanęła oko w oko z dzikim drapieżnikiem. Podróżniczki natychmiast rzuciły się do ucieczki.

Dlatego zawsze upewnijcie się, że miejsce, w którym robicie pamiątkowe zdjęcie, jest bezpieczne. Dzikie zwierzęta najlepiej fotografować z dużej odległości lub z samochodu. Nawet jeśli stworzenia wydają się przyjazne, pod żadnym pozorem nie powinniście skracać dystansu.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o turystach, którzy zapomnieli o zdrowym rozsądku i postanowili sfotografować dzieci, sadzając je na skraju klifu. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści

Czytaj więcej >

Na topie

LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardessa zdradza 5 najbardziej znienawidzonych nawyków pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie? TikTokerka pokazała prosty sposób

Czytaj więcej >

Na topie

Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Czytaj więcej >

Na topie

Dobry procesor w laptopie gamingowym – czyli jaki?

Czytaj więcej >