Turysci.pl
Zdewastowali samochód turystów

Screen/Google Maps

Zdewastowano samochód turystów w Zakopanem. Apelują do innych urlopowiczów o ostrożność

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Załamani turyści poinformowali media o niecodziennym zdarzeniu. W nocy ich samochód został zdewastowany przez nieznanych sprawców. Właściciele pojazdu apelują do innych urlopowiczów o zachowanie ostrożności i parkowanie w miejscach strzeżonych.

  • Samochód turystów, którzy przyjechali do Zakopanego, został zdewastowany w nocy z soboty na niedzielę

  • Pojazd stał w miejscu, którego nie obejmował monitoring

  • Właściciele apelują do innych podróżnych o pozostawianie samochodów w miejscach strzeżonych lub objętych monitoringiem

W nocy z soboty na niedzielę turystom, którzy przyjechali do Zakopanego na majówkę, zdewastowano samochód. Jak przekazali Portalowi Tatrzańskiemu, rano nie mogli uwierzyć, w jakim stanie jest ich pojazd. Teraz apelują o ostrożność do innych urlopowiczów.

Turyści ostrzegają innych. Zniszczono im samochód

Zdjęcia zniszczonego samochodu zamieszczone zostały na profilu Tygodnika Podhalańskiego na Facebooku. Jak czytamy w opisie, nieznany sprawca zniszczył wycieraczkę, kamerę cofania, porysował karoserię oraz wgniótł dach pojazdu. Co więcej, wyrwane zostało także lusterko, którego nie odnaleziono.

Niedźwiedzie podeszły pod hotel. Padły strzały

Niedźwiedzie w słowackich Tatrach podeszły pod hotel. Zostały zastrzelone

CZYTAJ DALEJ

Turyści, których spotkała ta przykra sytuacja, stwierdzili dla TP, że sprawa została zgłoszona na policję. Apelują do innych urlopowiczów, by nie parkowali w miejscach, w których nie ma monitoringu i nie są strzeżone. Proszą również o kontakt wszystkie osoby, które widziały coś podejrzanego.

Zdewastowano samochód turystów w Zakopanem

Zdewastowano samochód turystów w Zakopanem/screen/Tygodnik Podhalański/Facebook

Przypomnijmy, że obecnie w Zakopanem jest bardzo wielu turystów. W nocy wielu gości bawiło się na Krupówkach i przypuszcza się, że tłumy pozostaną aż do końca długiego weekendu. Obecną sytuację podejrzeć można na kamerach online, dostępnych na stronie webcamera.pl.

Gdzie bezpiecznie zaparkować w Zakopanem?

Miasto Zakopane na swojej stronie publikuje spis oficjalnych parkingów, z których korzystać mogą turyści. Miejsca te znajdują się w strefie płatnego parkowania. W Podstrefie A znaleźć można 24 parkingi, w podstrefie B są 2, a w podstrefie C - 3. Z dokładnym spisem zapoznać się można na stronie Zakopane.pl.

Zgodnie z cennikiem obowiązującym na terenie miasta, w podstrefie A za pierwsze pół godziny zapłacimy 1 zł, za pierwszą godzinę 3 zł, za drugą - 3,50 zł, a za trzecią 4,30 zł. Każda kolejna godzina kosztuje 3 zł.

W podstrefie B pierwsze pół godziny i godzina kosztują 3 zł. Za drugą godzinę turyści zapłacą 3,60 zł, za trzecią 4,30 zł, a każda kolejna godzina to 3 zł. Jednorazowo za siedem i więcej godzin zapłacić można 22,90 zł.

W podstrefie C pierwsze pół godziny i pełna godzina kosztują po 3 zł. Druga godzina to 3,60 zł, a trzecia - 4,30 zł. Każda kolejna godzina kosztuje 3 zł.

Opłaty na terenie Zakopanego pobierane są od 8:00 do 21:00. Pieniądze wpłacić można w bankomacie lub za pomocą aplikacji mPay oraz SKYCASH. W wielu miejscach dostępne są też prywatne parkingi strzeżone. Są one zwykle droższe, ale gwarantują w wielu przypadkach całodobową opiekę nad samochodem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >