Zapomnij o Ciechocinku! W tym sanatorium nie tylko podreperujesz zdrowie, ale też odkryjesz nieznane tereny
U wielu osób, gdy słyszą słowo "sanatorium" od razu w głowie pojawia się najpopularniejsze w Polsce uzdrowisko - Ciechocinek. O ile to miejsce położone między Toruniem a Włocławkiem cieszy się bardzo dużą popularnością, o tyle polecamy zwrócić uwagę na inne sanatorium.
Gwarantujemy, że będziecie zadowoleni z wizyty.
Sanatorium w Kudowie-Zdroju
Kudowa-Zdrój położona jest tuż obok granicy polsko-czeskiej, niecałe 60 km na południe od Wałbrzycha. To właśnie tam znajduje się uzdrowisko podgórskie tuż u stóp Gór Stołowych i Wzgórz Lewińskich, które służą tworzą naturalną barierę przed wiatrem z północy. Miasto położone jest na wysokości 390 - 390 m n.p.m.
Kluczowe w Kudowie-Zdroju są szczawy wodorowęglanowo-sodowo-wapniowe, żelaziste i borowe pozyskiwane ze źródeł "Śniadecki", "Moniuszko" i "Marchlewski". Wartościowe są też właściwości klimatu. Wokół rozpościerają się połacie świerków, sosen i buków.
Zabiegi w Kudowie-Zdroju
W sanatorium Bristol w Kudowie-Zdroju świadczonych jest szereg różnych zabiegów. Do najpopularniejszych należą:
- aquavibron - suchy masaż wykonywany aparatem z drgającą membraną;
- diatermia krótkofalowa - przegrzewanie tkanek organizmu za pomocą pola elektrycznego lub pola magnetycznego wielkiej częstotliwości;
- drenaż pneumatyczny - rodzaj masażu mechanicznego służącego głównie poprawie krążenia żylnego i limfatycznego;
- elektrostymulacja - w tym zabiegu wykorzystywany jest prąd stały impulsowy (płynący z przerwami);
- fasony borowinowe - częściowe kąpiele borowinowe stosowane na stopy i podudzia lub dłonie i przedramiona;
- galwanizacja - przepływ prądu stałego w ciele pacjenta;
- galwanoborowina - wzbogacenie okładu borowinowego z prądem stałym (galwanicznym);
- gimnastyka indywidualna, przyrządowa, w wodzie, zbiorowa.
Atrakcje Kudowy-Zdroju
Poza bogatą ofertą zabiegów, kuracjusze mogą korzystać ze spacerów i podziwiać piękne widoki. Osobom spragnionym wrażeń z pewnością spodoba się kaplica czaszek. obowiązkowym punktem jest też wizyta w Parku Zdrojowym. Warto wybrać się też na położone nieopodal Błędne Skały czy na Szczeliniec Wielki.
To tam znajdują się popularne formy skalne o nazwach Piekiełko czy Diabelska Kuchnia. W 1790 r. w te rejony udał się sam J. W. Goethe, autor m.in. powieści "Cierpienia młodego Wertera".