Turysci.pl
szlaki pttk

fot. Pixabay/ Niko_Shogol

Zamykają cztery odcinki szlaków na Dolnym Śląsku. Powodem spór PTTK i Lasów Państwowych, strony udzieliły komentarzy

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Cztery odcinki szlaków turystycznych na Dolnym Śląsku będą zamknięte od 15 maja - poinformował Oddział PTTK „Ziemi Kłodzkiej" w Kłodzku. Jako powód podali konflikt z Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych. Obie strony skomentowały sprawę w wypowiedziach dla mediów.

Jak przekazał kłodzki oddział PTTK, wytyczenie alternatywnych szlaków jest niemożliwe z powodu decyzji Lasów Państwowych. Te jednak odpierają zarzuty twierdząc, że to PTTK nie odpowiedziało na propozycję.

Oddział PTTK w Kłodzku zamyka szlaki turystyczne od 15 maja

O zamknięciu odcinków PTTK poinformowało 3 maja na swoim Facebooku, o czym informowaliśmy już wcześniej. Jak piszą, decyzja zapadła na wniosek Schroniska PTTK „Jagodna, które planuje w tym miejscu budowę obiektu sportowego.

PTTK poinformowało również, że wytyczenie alternatywnych szlaków jest niemożliwe z powodu decyzji właściciela pozostałej części terenu, czyli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Lasy Państwowe odpierają zarzuty, PTTK odpowiada

W rozmowie z Wirtualną Polską pracownik Lasów Państwowych przekazał, że PTTK otrzymało propozycję nieodpłatnego udzielenia terenu w zamian za sprzątanie go co najmniej dwa razy w roku. Tę samą informację przekazał redakcji rzecznik prasowy.

Bon turystyczny może zostać przedłużony

Trwają analizy dotyczące wydłużenia terminu ważności bonu turystycznego

CZYTAJ DALEJ

- My mówimy o zawarciu umowy o odpowiedzialności cywilnej, czyli zobowiązaniu się PTTK do tego, że w razie gdyby wydarzyły się jakieś wypadki, ten, który poniósł jakieś szkody na tym szlaku, mógłby dochodzić roszczeń - w rozmowie RMF FM Marek Zięba z wrocławskiego oddziału Lasów Państwowych.

PTTK nie chce się jednak zgodzić na takie warunki tłumacząc, że nie stać ich na pokrycie ewentualnych kosztów odszkodowań dla turystów, którym stałaby się krzywda na szlaku.

- Każdy, kto będzie sobie szedł np. szlakiem na Śnieżnik, w momencie kiedy skręci nogę może podać nas do sądu o odszkodowanie - mówił Krzysztof Kaszuba z kłodzkiego oddziału PTTK, cytowany przez Onet.

Jak poinformował wiceprezes zarządu PTTK Kłodzko w rozmowie z Wirtualną Polską, w poniedziałek o godzinie 10:00 ma odbyć się spotkanie z przedstawicielstwem Nadleśnictwa Bystrzyca Kłodzka, podczas którego strony będą negocjować do skutku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet, WP, PTTK

Podobne artykuły

Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >
PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >

Polska

W Beskidach taniej niż nad Bałtykiem. „Nie chcemy zniechęcić klientów"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >