Turysci.pl
mountains-92846 1280 (3)

fot. Pixabay/ sebo106

Wypadek w Tatrach. Turysta ma uraz nogi i ręki

4 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W sobotę rano doszło do wypadku w Tatrach. Na szlaku na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem przewrócił się turysta i doznał urazu nogi i ręki. Konieczna była interwencja TOPR.

Tatry wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród turystów, mimo że teoretycznie wakacje już się skończyły. Niestety, wciąż dochodzi do interwencji ratowników TOPR. Jedna z nich zdarzyła się dziś rano.

wizz air

Pilot Wizz Air nie wpuścił pasażera na pokład samolotu. Powodem złamana noga turysty

CZYTAJ DALEJ

Wypadek turysty w Tatrach

- W rejonie Kazalnicy Mięguszowieckiej turysta upadł i doznał urazy stawu kolanowego. Ma także uraz ręki - poinformował Rafał Mikler, ratownik TOPR, cytowany przez Gazetę Krakowską.

Ratownicy na miejsce udali się na pokładzie śmigłowca, którym następnie przetransportowano turystę do szpitala w Zakopanem.

Warunki w Tatrach

Weekend w Tatrach zapowiada się ładny i słoneczny, jednak turyści muszą bardzo uważać w czasie wędrówek. Jak czytamy w komunikacie TPN, warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne.

- Na szlakach w dalszym ciągu jest mokro i ślisko, a na odcinkach leśnych zalegają duże ilości błota - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

Władze parku ostrzegają również przed podwyższonym poziomem wody w potokach. Miejscami występują nawet podtopienia szlaków uniemożliwiające ich przejście.

W komunikacie czytamy również, że w wyższych partiach gór występują oblodzenia, szczególnie w godzinach rannych oraz w miejscach zacienionych. Niedawno pokazywaliśmy zdjęcia ze szlaku na Rysy, który został w całości pokryty śniegiem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Krakowska

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >

Polska

Ratownicy zaatakowani przez turystę na plaży w Sopocie. Pomogła im urlopowiczka

Czytaj więcej >